Kuka aikoo käydä syksyn kirjamessuilla? Suosittelen vierailemaan, jos kirjoittaminen kiinnostaa ja urakin ollut haaveissa. Ohjelmaa löytyy joka makuun. Siihen voi tutustua myös verkkosivuilla. Paikan päällä törmää varmasti vinkkeihin, jotka ovat alkutaipaleella kullan arvoisia.
Nyt perjantaina järjestetään messut Turussa, parin viikon päästä Helsingissä. Tervetuloa!
Ps. Eniten saa irti, kun katsoo jo etukäteen kiinnostavimpien teemojen/henkilöiden esiintymisajat, ja paikan päällä menee fiiliksen pohjalta. Kannattaa myös käydä jututtamassa kirjailijoita, kustantajia ym. Ei tarvitse tuntea etukäteen henkilöä tai tuotantoa. Suurin osa keskustelee mielellään asioista. Paras ajankohta on ehkä esiintymisen jälkeen.
Messuilta tsemppiä
5
215
Vastaukset
- Anonyymi
Ilmeisesti täällä ei ole messukävijöitä. :)
- Anonyymi
Kävisin jos voisin...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kävisin jos voisin...
Mikä sinulla on esteenä?
- Anonyymi
Kävin Turussa ja Helsingissä, mutta aika vähän kirjailijat paljastivat käsikirjoituksen valmistusproseistaan.
- Anonyymi
Turussa ja Helsingissä haastattelulle/esiintymiselle on varattu yleensä 20 minuuttia aikaa, eli se rajoittaa keskustelua aika paljon. Jyväskylässä 30 minuutin aikana yleisökin saattaa ehtiä kysyä jonkin kysymyksen.
Aihetta voisi kyllä käsitellä ihan omanaan (eikä jonkin kirjan yhteydessä). Minä laitan asian korvan taakse ja kaivan esiin keväällä, kun mietitään mielenkiintoisia aiheita syksyn messuille. Yleisvinkkinä suosittelen myös kyselemään kiinnostavista asioista suoraan kirjailijoilta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad981663- 541093
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4341064- 169995
- 57792
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän126772- 83710
- 51698
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38665- 57661