Mitenkä voitte olla ihan tietämättömiä? Minua kiusasi ydinpehdeiden kakarat koulussa ja olin ero perheestä. Häpesin perhettäni rikkonaista enkä saanut samoja juttuja kuin muut. Äitini oli munahaukka yksinhuoltaja vaikka hän ei sitä tajunnut ja meillä ei ollut ketään ystäviä enään äidin eron jälkeen. Se valitsi miehensä aina väärin ja luotti vääriin ihmisiin.
Vanhempien pitäisi tarkkailla lapsiensa persoonallisuutta niin etteivät kiusaa ketään ja opettaa ottamaan huomioon kaikki ihmis luonteet. Harva on niin kuin silmät auki ja suurin osa porskuttaa silmät kiinni niin ettei näe yhtään mitään.
Teidän kakarat kiusaa
3
141
Vastaukset
- Anonyymi
Hienosti sanottu. Sussa on toivoa, ensin avaat omat silmät, eikö..
- Anonyymi
???
Mitä tarkoitat? Sokeako täällä kehottaa toista avaamaan silmät! Hhe. Ammattikasvis lienee havahtunu... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
???
Mitä tarkoitat? Sokeako täällä kehottaa toista avaamaan silmät! Hhe. Ammattikasvis lienee havahtunu...Olisikohan edellinen kirjoittaja tarkoittanut tuota tolkutonta virheiden määrää tekstissäsi?
ero perheestä > eroperheestä
perhettäni rikkonaista > rikkonaista perhettäni
enään > enää
ihmis luonteet > ihmisluonteet
Tässä edellä vain pahimmat mokat.
Olihan sinun tekstissäsi kuitenkin asiaa. Kiusaamista ei pidä hyväksyä. Koulukiusaajia kasvaa kaikenlaisissa perhemuodoissa. Ns. hyvissäkin perheissä vanhemmat voivat olla niin tunnekylmiä ja välinpitämättömiä, että heidän lapsensa kasvavat kieroon. Olisit mennyt poliisiasemalle tekemään rikosilmoituksen. Vähän turhaa täällä valittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1706598
- 114388
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka523710Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1043066Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv872711Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t62258Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121508- 441465
Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos631280Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4111229