Mitenkä voitte olla ihan tietämättömiä? Minua kiusasi ydinpehdeiden kakarat koulussa ja olin ero perheestä. Häpesin perhettäni rikkonaista enkä saanut samoja juttuja kuin muut. Äitini oli munahaukka yksinhuoltaja vaikka hän ei sitä tajunnut ja meillä ei ollut ketään ystäviä enään äidin eron jälkeen. Se valitsi miehensä aina väärin ja luotti vääriin ihmisiin.
Vanhempien pitäisi tarkkailla lapsiensa persoonallisuutta niin etteivät kiusaa ketään ja opettaa ottamaan huomioon kaikki ihmis luonteet. Harva on niin kuin silmät auki ja suurin osa porskuttaa silmät kiinni niin ettei näe yhtään mitään.
Teidän kakarat kiusaa
3
154
Vastaukset
- Anonyymi
Hienosti sanottu. Sussa on toivoa, ensin avaat omat silmät, eikö..
- Anonyymi
???
Mitä tarkoitat? Sokeako täällä kehottaa toista avaamaan silmät! Hhe. Ammattikasvis lienee havahtunu... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
???
Mitä tarkoitat? Sokeako täällä kehottaa toista avaamaan silmät! Hhe. Ammattikasvis lienee havahtunu...Olisikohan edellinen kirjoittaja tarkoittanut tuota tolkutonta virheiden määrää tekstissäsi?
ero perheestä > eroperheestä
perhettäni rikkonaista > rikkonaista perhettäni
enään > enää
ihmis luonteet > ihmisluonteet
Tässä edellä vain pahimmat mokat.
Olihan sinun tekstissäsi kuitenkin asiaa. Kiusaamista ei pidä hyväksyä. Koulukiusaajia kasvaa kaikenlaisissa perhemuodoissa. Ns. hyvissäkin perheissä vanhemmat voivat olla niin tunnekylmiä ja välinpitämättömiä, että heidän lapsensa kasvavat kieroon. Olisit mennyt poliisiasemalle tekemään rikosilmoituksen. Vähän turhaa täällä valittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.168845- 315710
- 1064213
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi183340- 973239
- 553109
- 553013
- 332837
Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei132240Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa -kaudesta
Unelmia Italiassa -sarja on ollut supersuosittu ja uutta kautta on odotettu. Nyt on tullut se aika, että TV-katsojat pää102092