Mitenkä voitte olla ihan tietämättömiä? Minua kiusasi ydinpehdeiden kakarat koulussa ja olin ero perheestä. Häpesin perhettäni rikkonaista enkä saanut samoja juttuja kuin muut. Äitini oli munahaukka yksinhuoltaja vaikka hän ei sitä tajunnut ja meillä ei ollut ketään ystäviä enään äidin eron jälkeen. Se valitsi miehensä aina väärin ja luotti vääriin ihmisiin.
Vanhempien pitäisi tarkkailla lapsiensa persoonallisuutta niin etteivät kiusaa ketään ja opettaa ottamaan huomioon kaikki ihmis luonteet. Harva on niin kuin silmät auki ja suurin osa porskuttaa silmät kiinni niin ettei näe yhtään mitään.
Teidän kakarat kiusaa
3
185
Vastaukset
- Anonyymi
Hienosti sanottu. Sussa on toivoa, ensin avaat omat silmät, eikö..
- Anonyymi
???
Mitä tarkoitat? Sokeako täällä kehottaa toista avaamaan silmät! Hhe. Ammattikasvis lienee havahtunu... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
???
Mitä tarkoitat? Sokeako täällä kehottaa toista avaamaan silmät! Hhe. Ammattikasvis lienee havahtunu...Olisikohan edellinen kirjoittaja tarkoittanut tuota tolkutonta virheiden määrää tekstissäsi?
ero perheestä > eroperheestä
perhettäni rikkonaista > rikkonaista perhettäni
enään > enää
ihmis luonteet > ihmisluonteet
Tässä edellä vain pahimmat mokat.
Olihan sinun tekstissäsi kuitenkin asiaa. Kiusaamista ei pidä hyväksyä. Koulukiusaajia kasvaa kaikenlaisissa perhemuodoissa. Ns. hyvissäkin perheissä vanhemmat voivat olla niin tunnekylmiä ja välinpitämättömiä, että heidän lapsensa kasvavat kieroon. Olisit mennyt poliisiasemalle tekemään rikosilmoituksen. Vähän turhaa täällä valittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843262
- 761304
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1821249Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401040Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103971Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310942- 95857
- 43849
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78835Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124825