aiotteko ostaa uusia älypuhelimia. itse aion ostaa nokia 3230:n tai 6681:n. vastauksia ja kysymyksiä tulemaan
Älypuhelimet
nokiaman
111719
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Aion ostaa älypuhelimen, mutta en välttämättä Nokiaa. En tiedä vielä minkä ostan, mutta odotan vielä pari vuotta, jos nykyinen puhelin kestää. Oma 3650 on palvellut hyvin.
minä tilasin uuden nokia 3230:n tänään.
Varmaan hyvä laite kaikin puolin. Itse en ostaisi, koska ilmeisesti MP3-äänentoisto on monona, radio samaten. Edgekin on aika hidas.
ei ole monona
Nojoo, radio on stereo, mutta MP3 mono.
http://www.gsmarena.com/review.php3?idReview=33&idPage=3
mikään ei ole monona
Nokian virallisetkaan sivut eivät lupaa stereoääntä tuohon mp3-soittimeen. Kerropa sitten kun puhelimen saat miltä kuulostaa. Mutta älä pety liikaa.
Edge ainakin on aika hidas, vain 118 kilobittiä/sekunti. Lisäksi edge toimii vain downloadissa, upload ei onnaa.
nokia 3230 on ainaskin paras kännykkä
mggmgm
Jub.. aion hankkia, mutta merkki/tyyppi on vielä hakusessa.
Tarvitsen:
1. puhelimen jolla voi soittaa ja joskus tekstarikin olisi tarpeellinen
2. vähintään GPRS-yhteys
3. HYVÄ kalenteri, eli sellainen jonka voisi ajatella korvaavan perinteisen taskukalenterin
4. Taulukkolaskentaohjelma luku/muokkaus, näitä saa muutamiin ns. lisävarusteenakin eli ei tarvi olla vakiona.
Asiaa tuntevat pistäkääpä listaan jatkoa kännyistä jotka tähän sopii:
SonyErkki P910, Nokian Kommarit, Nokian Symbian puhelimet....
nokia 3230