Huumekauppaa

Anonyymi

Mitä,huumekauppaa keskellä kirkasta päivää,kerrostalonpihassa,huumepussi kouraan ja poviaskusta rahat ripeästi myyjälle ja valkoinen autonrekkaritiedossa /nähty.

21

1915

    Vastaukset 21

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pidä muisti selvänä,jos kuulee Karstulassa huutoja kelsankurvit nyt levottomat.

      • Anonyymi

        Jokainen vastaa omista huudoistaan ja teoistaan ,ja jokaisella on velvollisuus ilmoittaa viranomaisille ym.epäilyttävistä ja nähdyistä teoista koskien myös eläimiä.Elämä on laifiiiii.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jokainen vastaa omista huudoistaan ja teoistaan ,ja jokaisella on velvollisuus ilmoittaa viranomaisille ym.epäilyttävistä ja nähdyistä teoista koskien myös eläimiä.Elämä on laifiiiii.

        Ei ole näin "en ole tehnyt mitään"huumeet ja alkoli sekoittaneet vähäisenkin JÄRJEN.Kippalikallen touhuja.mä muutan Tampereelle😘


    • Anonyymi

      miksi nuorilla huumemyyjillä on aina
      saman merkkinen auto, sama asenne ja
      sama oksettava energia.

      Pelkkä näkeminen aiheuttaa halveksunnan tunteen.
      Käyttäjät ja myyjät.

      voisivat painua autiolle saarelle leikkimään
      keskenään pahista ja piilosta. Siellä sitten, muka salaa toinen myy ja toinen
      muka salaa tuuttaa sitä masentuneen mielen ruumiiseen.
      Ehkä ylikierroksia tarvitsevan muka johtajan rupiseen suoneen.
      On niiiiiiin isoa, että
      myyjä ja muka johtaja

      • Anonyymi

        Ei Katso onko yö vai päivä kun kamaa on saatava,seranneena lähestäni masennus ollutvaltava /kun aineen teho ei enää tuokkaan tarvittua mielihyvän tunnetta on helppo siirtyä aina vahvempana aineeseen.Voi sitä tuskaa mitä aiheuttatte läheisillenne.


    • Anonyymi

      Sääliksi käy nuoria jotka retkahtaa noihin aineisiin.
      Jos näkee tuollaista toimintaa kannattaa ilmoittaa välittömästi asia poliisille, saavat
      aineiden levittäjät kiinni.

    • Anonyymi

      Auton tiedot kannattaa ilmoittaa netissä poliisin sivuilla.

    • Anonyymi

      Kyllä ilmoitettava rekkarit ym.muistiin siinäkin oltava tarkkana.nyt Karstulassa ilkivaltaa ym.myös kohdistuu vanhuksiin.P pidetään huolta toisistamme.

    • Anonyymi

      Mikähän sivu jonne voi ilmoittaa.

      • Anonyymi

        Laita tänne:

        https://www.poliisi.fi/nettivinkki

        Poliisin sivuilta löytyy myös mahdollisuus tehdä rikosilmoitus netin kautta. Se vaatii ilmoittajan tunnistautumisen.

        Vinkkisivulle voi laittaa mm. auton tietoja, poliisit kyllä etsivät tämän roskasakin käsiinsä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Laita tänne:

        https://www.poliisi.fi/nettivinkki

        Poliisin sivuilta löytyy myös mahdollisuus tehdä rikosilmoitus netin kautta. Se vaatii ilmoittajan tunnistautumisen.

        Vinkkisivulle voi laittaa mm. auton tietoja, poliisit kyllä etsivät tämän roskasakin käsiinsä.

        Kiitos🤗Tämä on hyvä tieto pitäis ihan laittaa puskaradion.mihin ilmoittaa.


    • Anonyymi

      Miettikää nyt miten tympeätä on kantaa jotain kaljakassia ja juosta kusella jatkuvasti sen juomisen sijaan, kun voi vaan ottaa pillerin tai tykittää hihaan?

    • Anonyymi

      Onko tarvetta ottaa kumpaakaan, voit pajlon paremmin ilman huumaavia aineita.
      Hanki kaunis nainen ja leiki hänen kanssa, on kuule paljon hauskempaa.

    • Anonyymi

      Varmaan ovat turhautuneita ja siksi alkaneet myydä huumeita.

      Tunnemme myötätuntoa heitä kohtaan, jotka turhautuvat.

    • Anonyymi

      Hetki sitten kommentoitii etä jäähallin ansiosta väkivalta huumeet ovat vähentynneet. Eikö asia olekaan niin?

    • Anonyymi

      Parastahan onkin jos se tyyppi möikin esim. DVD:n, ja käteinen vaihtoi omistajaa. Kannattaa silti aina ottaa kuva ja laittaa rekisterinumerot puskaradioon, oppivat olemaan.

      • Ei ollut muuta kuin huumepussi,ja nähty suoraan ikkunasta. tutut kasvot ym.Turha puolustella ja "eikös Täällä joku keskekasvuinen kloppi ole harrastanut liimanhaistelua mutta osunutkin lukkopesään .heh-heh.että näin😂kylältä kuultuna.


      • Anonyymi
        mustasalm kirjoitti:

        Ei ollut muuta kuin huumepussi,ja nähty suoraan ikkunasta. tutut kasvot ym.Turha puolustella ja "eikös Täällä joku keskekasvuinen kloppi ole harrastanut liimanhaistelua mutta osunutkin lukkopesään .heh-heh.että näin😂kylältä kuultuna.

        Jos se oli pyykkipulveria? Oli ostanut paljon ja möi halvemmalla kuin kaupassa. Kauppa se on mikä kannattaa, nimittäin. Vaikka kyllä tuostakin olisi verot maksettava.


    • Anonyymi

      On sieltä saatu häädöllä pois lähiaikoina huumeiden myyjä joka asui valkoisessa omakotitalossa karstulan heikkilänmäellä. Siellä ramppasi näitä nistejä että tiet täynnä autoja ja poliisit pihassa joka toinen päivä. Nuoruuden pyörinyt näissä piireissä ja nyt oli ilmaantunut takaisin näille nurkille. Sama mies joka vuosia sitten ajoi valkoisen mersun pellolle humalassa karstulan ja saarijärven välillä.

      • Anonyymi

        Ai nihtiintiellä asunut nisti. Siellä oli poliisia vähän väliä sen pihassa lieneeköhän löytäneet huumeita kun miestä ei ole nähty kylillä


      • Uskalla edes talon läheltä kävellä kun on pian huumeneula jalkapohjasta läpi. Miksi tuollaiset ei joudu linnaan kun annetaan vapaasti remuta pitkin kyliä. Eikö edes poliisi saa tuommosia kuriin ja pois kyliltä pyörimästä


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ne katseet, ei niitä

      Voi unohtaa. Se, miten molemmat katsoi
      Ikävä
      73
      1229
    2. 95
      987
    3. Miten jotkut kehtaa aikuisiällä kiusata

      Ihmisiä? Eikö se ole aika noloa?
      Ikävä
      152
      977
    4. Onko kaivattusi seksipommi?

      Minun kaivattuni on😅😍
      Ikävä
      64
      898
    5. Rydmanin lista lääkkeistä joista poistetaan Kela-korvaus julkisen potilailla

      Rydmanin lista lääkkeistä joista poistetaan Kela-korvaus julkisen potilailla (yksityisen asiakkaille Kela-korvaus jätetä
      Maailman menoa
      431
      839
    6. Salassapito ja kunnan hommat

      Hyryllä alkanut olla ihmeellinen tapa että minä kuulen kunnan tapahtumista kylältä yhden henkilön toimesta. Tiedotusta h
      Hyrynsalmi
      15
      724
    7. Mies miksi me ei voida aloittaa salaista suhdetta

      Pakkoko siitä olisi kenellekään kertoa? Voitaisiin nähdä salaa jossain eri paikkakunnalla.
      Ikävä
      73
      689
    8. Hyvää yötä kivalle miehelle!

      Samasta kylästä! 😊
      Ikävä
      102
      658
    9. Milloin mies aloitetaan

      Joku kiihkeä romanssi tai vakavampi suhde..? En jaksa enää olla yksin. Sä taidat haluta olla yksin.
      Ikävä
      37
      614
    10. En enää mies ikävöi sinua niin paljon

      Jos nyt vain pysyttelisit pois näköpiiristäni vielä kesän yli näiden useiden kuukausien jatkeeksi, niin luulen että kaik
      Ikävä
      55
      583
    Aihe