Villehän on omasta mielestn JUMALAN yläpuolella. Valehtelee ja kehuu itseään . Jokiaista neuvoo vaikka ei itse tiedä juurikaan oikein mitään. Aina neuvoo jokaista, vaikka jokainen osaa tehdä kastiketta tai mitä muuta hyvänsä. Hänen käytös hanurista.Siviilissä mies aivan eilainen. SYNTINEN kuin kuka tahansa muut. Näyttelijöitä ja tekopyhiä kaikki itsensä uskovaiseksi tituleeraavat ovat.
Ville EI OLE HUIPPUJÄTKÄ
Anonyymi
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Joo,kyllä Ville toki tietää ettei synnitöntä ihmistä ole,vain Jeesus voi olla synnitön.Ilmeisesti et ole kovinkaan perillä uskonasioista. Rukoilen puolestasi.
Krisun vittu uhkaa siirtyä Villen sanavarastoon ja Villen vitsi taasen on jo pesiytynyt Millan puheeseen
Ville on huippu mies! Ihmettelen, miten hyvin pärjää noitten kaheleitten parissa. Ihan oikein, että välillä yrittää hiukan kasvattaa noita muita kielenkäytössä ja käytöstavoissa. Ihan on ystävällinen, leikkisä, huumorintajuinen a i k u i n e n mies! Ei tuputa väkisin uskontoaan kellekkään, mutta kyseenalaistaa asioita, ja se ei ole kaikille mieleen.
Anun keikistely on tehnyt tehtävänsä, Ville lankeaa kohta helmasyntiin.
Ihastelee Anun vaatetusta ja katselee ihastuneena, voi voi sentään sitä kotosalla odottavaa vaimoparkaa.
Ville se kuvittelee olevansa maan päälle astunut kristus. Hänhän on jo julkituonut olevansa profeetta. Saanut Isältä profetian ja kielillä puhumisen lahjan.
Huvittavinta on kun hän jakaa leipää "opetuslapsilleen" aivan kuin Jeesuskin teki: mursi leivan ja jakoi sen. Tämä on toistunut ilmeisesti päivittäin.
Surullinen olo tulee kun näkee tuollaisia päästään pimahtaneita kansalaisia.
Nythän se alkoo hajoomaan.
Mitäs tämä tällainen on; kaikki muut joutuvat pitämään tekopartaa paitsi Ville.
Ville on tuotannon suosikki ja muut asukkaat pyrkivät suhtautumaan häneen hienotunteisesti, vaikka kulisseissa kuohuaa.
Hah... Milla tverkkaa ja Ville katsoo muualle, vaikka kaikki muut ovat innoissaan ja taputtavat.
Ville ei uskalla katsoa. Pelkääkö lankeavansa seksuaalivaikutteisiin ajatuksiin.