Meitä on neljä astmaattista mummoa ja haluaisimme kahdeksi viikoksi Alicanteen, mutta mikä matkatoimisto järjestää opastettuja matkoja sinne. Me kaikki olemme umpisuomalaisia emmekä osaa englantia emmekä espanjaa, siksi suomalainen opas olisi oltava mukana.
Suomalainen opas matkalla
3
798
Vastaukset
- Anonyymi
Täällä saa haukkua tai mainostaa ravintolaa tai kirjoittaa homppelijuttuja, MUTTA jos vastaa asiallisesti ja antaa hyviä neuvoja, vastaus poistetaan heti!!!
Yritetään uudelleen.
Menkää Aurinkorannikolle. Vuokratkaa asunto joltain suomalaiselta vuokraustoimistolta. Rannikolla ilmestyvissä medioissa ilmoittavat.
Heiltä saatte kentältä kuljetuksen asuntoon.
Molemmat suomalaismediat järjestävät opastettuja hyviä retkiä loka- marraskuussa.
Ruokakauppaan ja ravintolaan osaa mennä ilman opastakin.
Rohkeasti matkaan!- Anonyymi
Astmaatikot menevät Alicanteen sen suolailmaston vuoksi. Aurinkorannikolla sitä ei ole.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Astmaatikot menevät Alicanteen sen suolailmaston vuoksi. Aurinkorannikolla sitä ei ole.
Kyllä sieltäkin saa samanlaista palvelua. Rohkeasti vaan toimeen.
uskoisin Aurinkrannikonkin kostean ilmaston olevan hyväksi astmaatikoille. Siellä on paljon enemmän kaikenlaista toimintaa ja katsomista.
Ehkä se suolajärvien ilmasto on hieman ylimainostettu.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695850Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443952Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42335Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1171393- 121221
- 1821052
- 59877