Nii siis oon yrittäny vaikka miten nyppiä mun mopoa ja siis kytkinpommillakin, mut ku se ei vaan nouse :D kun teen kytkinpommin ykkösellä pikku vauhdeista nii pistän ykkösen silmään painan kytkintä ja vähän kaasu samalla ja sitten päästän kytkimen ja kaasua iha helevetisti????? Ja tietysti pitää vähä nypätäkki.
Asiallisia vastauksia kiitos!!
Asiallisia vastauksia kiitos!!
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kunnolla vaan kaasua ja kytkin ylös niin pitäis nousta ykkösellä ilman nykäsyäkin. Paitsi jos moposi on kuristettu niin voi olla vähän hankalaa.
Siinä on kuriton vakioputki, mutta keula painaa iha hemmetisti.
Ehkä olet niin läski ettei mopoparka jaksa nostaa. Siirrä massiivinen ahterisi takalokarin päälle niin eiköhän ala keulimaan ihan itekseen.
Juu oon ihan normaalipainoone, että tuota ei oo mun painosta vika :) 173cm 59kg
Poweria täytyisi olla enempi niin alkaa ruopimaan mopedikin?
Käy suditteleen naapurin nurmikolla sunnuntaiaamuna, niin ainaskin talokyylä keulii. Bonuksena heppisi tankin päällä ja vedät ilman kypärää, ni kylä keulii naapurin läskimaha merkonoomi.
Joo hei kiitti vinkeistä! xDD