Mistä johtuu?

Anonyymi

Voiko erektiohäiriö johtua ihan vaan siitä, että nainen ei ole tarpeeksi kiihottavan näköinen? Miehelläni ei seiso yleensäkään vaikka kuinka keikistelen alasti tai pukeudun seksikkäästi tai vihjailenkaan jotain. Seksin aikanakin se aina lopahtaa mutta miehellä on aamuerektioita melkein joka aamu. Mistä johtuu? Voiko erektiohäiriö olla vaikka aamuerektioitakin on?

4

264

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vaikuttaa helposti korjattavalta. Urologille mars.

    • Anonyymi

      Onkohan avioliittovuosia kertynyt jo niin paljon että ei vaan enää kiinnosta.

      Ehkäpä siniset pillerit auttaisi jos miehen terveys ne sallii.

    • Anonyymi

      Syy on selkeästi korvien välissä.
      Jokaisella miehellä on joku "turn on" asia tai alue kehossa tai mielikuvissa ja -haluissa.
      Oletteko keskustelleet asiasta avoimesti?

      Erään kirurgisen operation, ei eturauhaseen kohdistuneen seurauksena erektioni heikkeni 65v ikäisenä. Osana esileikkiä vaimoni sitoo kengännauhan kivesteni ja koko systeemin ympärille jolloin erektio säilyy lerpahtamatta ja tuntemukset ovat voimakkaita. Tämä toimii meillä.

      Vaimoni ei tyydy keikistelemään eikä pukeudu erikoisen seksikkäästi, johan 70v ikäisellä on itsekritiikkiäkin, vaan keikistelyn asemesta hän käy "kimppuun".

    • Anonyymi

      Voi hyvinkin, ulkonäkö monesti vaikuttaa asiaan miehen näkökulmastakin.
      Itse olin 22 v kun seurustelin yhden läskin yh-mamman kanssa ja ei erityisemmin kiihottanut mikään. Aamulla seisoi aina perinteisesti. Kyllä me seksiä harrastettiin mutta ei se ollut oikein mistään kotoisin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      40
      5582
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      160
      2783
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      109
      2284
    4. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      80
      1844
    5. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      18
      1826
    6. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      26
      1807
    7. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      41
      1797
    8. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      98
      1705
    9. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      75
      1529
    10. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      67
      1515
    Aihe