Tietääkö kukaan miten juttu menee kun kävin nyt neljä ammattipätevyyspäivää ja yksi on suoritettu 2017 ja jos nyt rekisteröin ammattipätevyyden niin alkaako se tuon 17 vuoden mukaan?
Ilmeisesti kannattaa käydä tuo yksi päivä vielä ennen rekisteröintiä?
Ammattipätevyys
4
143
Vastaukset
- Anonyymi
Niin kuten täältä netin ihmeellisestä maailmasta selviää ja vielä helposti kaikki asiat helposti ihan virallisilta sivuilta.
Jos olet suorittanut 1 koulutuspäivän 2017 ja olet nyt suorittanut 4 päivää niin miksi haluat suorittaa vielä yhden ylimääräisen päivän? Taidat olla taas sellainen trolli jolla on vaippa täynnä kakkaa ja haluaa pilata hyvät keskustelufoorumit. Koska kuljettajat ovat fiksua porukkaa ja osaavat omaa työtänsä koskevat asiat ulkoa vaikka unissaan sillä ovat alalla kutsumuksesta ei palkan takia. Näin on muuten työssä sairaanhoitajatkin eli iso yläfemma meille kaikille arjen ahertajille perusammateissa toimiville jotka pitävät koko Suomen pystyssä. Tämän takia kukaan ei ole kommentoinut tätä viestiketjua ennen minua. Ja hyvä niin . Asiattomuuksia ei pidä kommentoida.- Anonyymi
Et osaa laskea 1 4 = 5 niin ei edellinen kirjoittaja tarvitse mitään ylimääräistä päivää eikä hän sellaisesta edes kirjoittanut.. pätevyyden jatko alkaa siitä kun kortti on myönnetty edellisen kerran ja voimassa olo päättyy.
Eli ei se ala 2017 vuonna vaan ihan vuonna 2019 . Ei voi olla kukaan näin kuutamolla ???????
nimimerkki RalfGoDuuni
- Anonyymi
Perus trollin perinteinen aloitus: hei... tietääkö kukaan miten juttu menee...... niin normaali älykkyysosamäärällä varustettu ihminen tajuaa jo heti alkuvaiheessa ,että kyseessä on trolli tuo per..ele netissä. Miksi kysyä asiaa keskustelupalstalla ,kun ilmi selvästi osaa käyttää tietokonetta sujuvasti eli kyseessä on ihan perus haistattelu kaikille kuljetusalan ammattilaisille.Vastauksethan löytyy helposti virallisilta sivuilta. Mitä koulutuspäiviin tulee niin aivan turhaa kiukutella täällä,koska se mikä on EU lainsäädännössä säädetty pätee myös Suomessa ja sitä kuuluu kaikkien alalla toimivien noudattaa. Ei kannata ryhtyä marttyyriksi on monen monta alaa jossa pitää kerrata asioita säännöllisin määräajoin yleensä 5 vuoden välein.95 % kuljettajista suorittaa koulutuspäivät ihan rutiinihommina ja alaan kuuluvana asiana . Lisäksi kun huomioi ,että työnantajan kuuluu maksaa koulutus niin mikä siinä istuessa mukavasti oppitunnilla.
- Anonyymi
Ei tule rekkakorttia...🙈
https://www.youtube.com/watch?v=_ZFjzgbul4s
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 488046
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/1236421Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka593879Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu913849- 983599
- 553243
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod743225Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint362598IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk2272431- 521728