Ammattipätevyys

Anonyymi

Tietääkö kukaan miten juttu menee kun kävin nyt neljä ammattipätevyyspäivää ja yksi on suoritettu 2017 ja jos nyt rekisteröin ammattipätevyyden niin alkaako se tuon 17 vuoden mukaan?
Ilmeisesti kannattaa käydä tuo yksi päivä vielä ennen rekisteröintiä?

4

177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin kuten täältä netin ihmeellisestä maailmasta selviää ja vielä helposti kaikki asiat helposti ihan virallisilta sivuilta.
      Jos olet suorittanut 1 koulutuspäivän 2017 ja olet nyt suorittanut 4 päivää niin miksi haluat suorittaa vielä yhden ylimääräisen päivän? Taidat olla taas sellainen trolli jolla on vaippa täynnä kakkaa ja haluaa pilata hyvät keskustelufoorumit. Koska kuljettajat ovat fiksua porukkaa ja osaavat omaa työtänsä koskevat asiat ulkoa vaikka unissaan sillä ovat alalla kutsumuksesta ei palkan takia. Näin on muuten työssä sairaanhoitajatkin eli iso yläfemma meille kaikille arjen ahertajille perusammateissa toimiville jotka pitävät koko Suomen pystyssä. Tämän takia kukaan ei ole kommentoinut tätä viestiketjua ennen minua. Ja hyvä niin . Asiattomuuksia ei pidä kommentoida.

      • Anonyymi

        Et osaa laskea 1 4 = 5 niin ei edellinen kirjoittaja tarvitse mitään ylimääräistä päivää eikä hän sellaisesta edes kirjoittanut.. pätevyyden jatko alkaa siitä kun kortti on myönnetty edellisen kerran ja voimassa olo päättyy.
        Eli ei se ala 2017 vuonna vaan ihan vuonna 2019 . Ei voi olla kukaan näin kuutamolla ???????
        nimimerkki RalfGoDuuni


    • Anonyymi

      Perus trollin perinteinen aloitus: hei... tietääkö kukaan miten juttu menee...... niin normaali älykkyysosamäärällä varustettu ihminen tajuaa jo heti alkuvaiheessa ,että kyseessä on trolli tuo per..ele netissä. Miksi kysyä asiaa keskustelupalstalla ,kun ilmi selvästi osaa käyttää tietokonetta sujuvasti eli kyseessä on ihan perus haistattelu kaikille kuljetusalan ammattilaisille.Vastauksethan löytyy helposti virallisilta sivuilta. Mitä koulutuspäiviin tulee niin aivan turhaa kiukutella täällä,koska se mikä on EU lainsäädännössä säädetty pätee myös Suomessa ja sitä kuuluu kaikkien alalla toimivien noudattaa. Ei kannata ryhtyä marttyyriksi on monen monta alaa jossa pitää kerrata asioita säännöllisin määräajoin yleensä 5 vuoden välein.95 % kuljettajista suorittaa koulutuspäivät ihan rutiinihommina ja alaan kuuluvana asiana . Lisäksi kun huomioi ,että työnantajan kuuluu maksaa koulutus niin mikä siinä istuessa mukavasti oppitunnilla.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      126
      5334
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      31
      3842
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2480
    4. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      37
      1972
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      24
      1694
    6. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      24
      1693
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1630
    8. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1608
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      29
      1443
    10. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1362
    Aihe