Miesten vyönsoljet ihan leluja

Minultakin on kolme nahkavyötä mennyt vurattomaksi jo lyhyen ajan sisällä. Soljen löirputin nuljahtaa väärälle puolelle tai itse metallirunko katkeaa. Se on nykyään yhtä ohut kuin kellonrannekkeen tappi. Onko joku direktiivi määrännyt, ettyei vyö saa enää mitään kestää?
https://aijaa.com/NFMyG7
2156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nykyään mikään ei näytä kestävän! Kaikki vanhat asiat kestää pidempään. Ne tekee tahallaan huonoa laatua, että ihmiset sitten taas kohta olisi ostamassa uutta. Sama pätee vyönsolkiinkin! :D

Äänestä

Ne vyöt on tehty Kiinassa eivätkä ne maksakaan kuin pari euroa muualla kuin Suomessa ostettuna. Sama vyö täällä maksaakin sitten kympin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Minultakin on kolme nahkavyötä mennyt vurattomaksi jo lyhyen ajan sisällä. Soljen löirputin nuljahtaa väärälle puolelle tai itse metallirunko katkeaa. Se on nykyään yhtä ohut kuin kellonrannekkeen tappi. Onko joku direktiivi määrännyt, ettyei vyö saa enää mitään kestää?
https://aijaa.com/NFMyG7

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu