Mamujen tappelu Isolinnankaulla.10 hengen joukkotappelu.
Paikalle tuli 5 poliisipartiota ja poliisikoira.
Mamut saatiin rauhoittumaan eikä pahempia loukkaantumisia tullut.
Mamutappelu Porissa.
20
136
Vastaukset
Harmi
- Anonyymi
Nämä samat mamut ovat ottaneet yhteen jo aiemminkin.
Turkista ovat kotoisin. - Anonyymi
Karvakäet voi mennä sotimahan Syyriaan, puolustamaan sattamia!
- Anonyymi
Tota noin niin...tieksää tota noin niin, et asiat vois ollat tota noin niin pahemmin.
- Anonyymi
Kyse on varmaan taas pizzerioiden ns. kusireviiristä.Yksi kebabbila ei halua kilpailijaa lähelleen joten tukkanuottaset ovat seurausta tästä.Aiemminhan nämä mätkivät toisiaan putkilla ja astaloilla ulvilassa toisen kebabbilan edessä.
- Anonyymi
Olen antanut itseni ymmärtää että toiset turkkilaiset ylpeilivät sillä että pistävät enemmän karvoja suomalaisten pizzojen joukkoon kuin muut, siinä riidan aihe.
- Anonyymi
Kyse on myös pizzaan laitettavan karvaston laadusta.Toiset kun viljelevät vain rannekarvojaan pizzoihin toisten hulmuttaessa brs, sekä kainalokarvastoaan pizzoihin.Kulttuurilliset erot tuovat sitten kipunoita yhteiseloon ja sylipainia asian tiimoilta ei voi välttää.
- Anonyymi
Olisiko turkkilaisten ja kurdien sota laajentunut Poriin? Toivotaan kunnon taisteluita.
- Anonyymi
Röhnö-Kirsi antoi turkulaisille kyytiä.
- Anonyymi
Meillä on sensuuri! Sananvapaus koskee vain persuja. Käsittäkää tämä urpot.
- Anonyymi
Oliko paikalla kokoomusnuoria ja yleisönä heikompaa ainesta?
- Anonyymi
Näin kulttuurimme rikastuu.
- Anonyymi
Porissa on aivan liian vähän mamuja.
- Anonyymi
Älä nyt, meinasin tänään laskea alleni kun vastaan tuli kaksi pelokasta somalipoikaa :D
- Anonyymi
Seuraava joka huomaa joukkomatsin kebabsujen kesken, hae nopeasti jostain astaloita ja pamppuja ja jakele niitä MOLEMMILLE osapuolille.Sitten vaan popcornia naamaan ja veikkauksia kumman porukan sandaalit on taivasta kohden.
- Anonyymi
En kannusta väkivaltaan mutta kuvaan kyllä jos sattuu matsi kohdalle, päätyy juutuupiin :D
- Anonyymi
Iltalehden videosta päätellen kylläkin ihan kotoperäisiä smuguja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Iltalehden videosta päätellen kylläkin ihan kotoperäisiä smuguja.
Se video on Jolenen tapauksesta tänään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se video on Jolenen tapauksesta tänään.
Tiedän. Vastasin kommenttiin, jossa juurikin tämänpäiväiseen asiaan liitettiin matut ilman mitään tietoa asiasta.
- Anonyymi
Tuossa linkki juttuun ja videoon
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/400411b9-b369-43db-a6d5-eac2e1c0cc3c
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 11410165
- 524970
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422161Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052038- 261874
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131551Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411382Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v31961Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54957Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31932