Oikean silmän näön muuttuminen reilusti miinukselle,, huomasin haulikolla ampuessa, että vasen silmä on muuttunut hallitsevaksi silmäksi. Kun on 101% oikeakätinen ja molemmat silmät auki ei nyt onnistu homma mitenkään. Onko kellään vastaavaa ollut ? ja miten olette asian ratkaisseet. Leikkuu olisi ehkä paras keino kun vasuria ei minusta koskaan tule.
Silmälasit jo kokeiltu. Aina huurussa. Piilarit vielä kokeilematta.
Toivoisin ,, että ette ehdota metsästyksestä luopumista. No,.,., 5,7 ja 10x suurentavalla vielä teeri tipahtaa.;) Eihän tämä mikään silmälääkärin vastaanotto ole mutta.,.,.,.?
Hallitsevan silmän vaihtuminen
4
310
Vastaukset
- Anonyymi
Silmälasien kanssa, älä höyryä. Anteeksi, vitsi, vitsi. Kyllä kannattaa, näkö tutkituttaa ja hoitaa ihan silmälääkärillä. Toi on, tosi hankala juttu. Onneksi, kiikarin vielä saa säädettyä, silmälle hyväksi.
- Anonyymi
Itse suosittelen silmien näköleikkausta. Ainoa mikä siinä harmittaa, etten mennyt siihen aikaisemmin.
- Anonyymi
Kiikaritähtäin vasemmalle puolelle asetta. Jalkoja tarkoitukseen on olemassa. Mm. monissa sotilasaseissa kyseinen asennus tehdään, jos aseessa on monenlaista tähtäintä käytössä.
- Anonyymi
Älä hössyile! Joka 5 Suomalainen on Mielialahörhö ja syä masennuslääkeitä.
300 tuhat metsästäjää metsästää Suomessa,heistäkin 60 tuhat on eläkeellä olevia
mielialahörhöjä.Panee miettimään kyllä onko silmissä vikaa vai mielessä.
Aika riski altista liikua nyky metsissä,sudet ja karhut ovat pikku tekijä jokamiehelle ja naiselle,kun vastaan tulee mieliala masennuslääkeissä oleva metsästäjä.
Näköhäiriö kylläkin viitaa sokeri epätasoon ja oikeapuoli aivohalvaukseen,
Haulikolla ampuessa yleensä, auttaa hytyneiden verihiutaleiden siirtymiseen
josta johtuen vasen silmä muutuu hallitsevaksi. Mene ensin lääkäriin,vasta sitten
silmälääkäriin.Ensi apu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1575735
Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m263494- 712425
- 372039
- 331822
- 421789
- 1041720
- 211616
- 271462
Tappajamanne kiinni
Herätys koko Mikkeli! Nyt tietoa kehiin, että saadaan tämä tappaja kiinni!361369