ILOUUTINEN

Anonyymi

Melkein 30v norjalaisia douppareita suojellut ja suomalaisia metsästänyt Lahden 2001 I. MENGELE joutuu eläkkeelle!

4

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Inggard Lereiminhän tiedetään hymyilleen kuin Naantalin aurinko, kun Jari Isometsän lavastettu käry selvisi, ja myöskin väitteen mukaan rehvastelleen humalassa ruotsalaiselle toimittajalle saavuttaneensa vihdoin tavoitteensa käräyttää Myllylän Mika ja muut karpaasit keinolla millä hyvänsä pois norjalaisten tieltä!

      Kyrön pyyntöä suorittaa etsintä kaikkien urheilijoiden majoitustiloissa ja ennenkaikkea Albumilin testaus, ei haluttu suorittaa.

      2002 Suomalaiset Lahdessa käräyttänyt Inggard Lereim tilasi kisakylän apteekkiin 72 litraa plasmanlaajentajaa, joka hävisi kummallisesti lääkevarastosta. Kun epo testi saatiin aikaiseksi, Dählie ja kumppanit lopettivat, vaikka uudet menetelmät oli jo olemassa.

      Jälkikäteen tutkittuna ainakin 50% Lahden 2001 MM-hiihtojen hiihtomitalisteista oli dopingin suurkuluttajia ja verensä irstaita manipuloijia. Tässä ei ole mukana suomalaiset vääryydellä ja rikoksella käräytetyt HES-liuosta käyttäneet salaliiton ja oikeusmurhan uhrit.

    • Anonyymi

      Lereim on symboli Norjan Doping-valvonnan ja antidopingtyön laiminlyönnille.

    • Anonyymi

      Toivottavasti Lereim kirjoittaa ja uskaltaa julkaista muistelmansa.

      On toki ymmärrettävää, että kovat vaitiolovelvollisuussanktiot estävät aivan kaiken totuuden kertomisen. Suomen veronmaksajilla on kuitenkin oikeus tietää tausta kalliille dopingoikeudenkäynti pelleilylle.

      • Anonyymi

        Ehei, päin vastoin. Johaugin käryä ollaan muuntamassa suomalaiseksi valemedia uutiseksi. Tereselle ollaan muovailemassa kansallissankarin palkintoa.

        Turska ei pasko omaan pesäänsä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      24
      5105
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      62
      3022
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      12
      2910
    4. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      143
      2821
    5. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      18
      1597
    6. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      86
      1570
    7. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      1526
    8. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      409
      1221
    9. Haluaisitko sinä

      Että välimme selkeäisivät vai tämäkö riittää sinulle?
      Ikävä
      68
      1110
    10. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      218
      992
    Aihe