ILOUUTINEN

Anonyymi

Melkein 30v norjalaisia douppareita suojellut ja suomalaisia metsästänyt Lahden 2001 I. MENGELE joutuu eläkkeelle!

4

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Inggard Lereiminhän tiedetään hymyilleen kuin Naantalin aurinko, kun Jari Isometsän lavastettu käry selvisi, ja myöskin väitteen mukaan rehvastelleen humalassa ruotsalaiselle toimittajalle saavuttaneensa vihdoin tavoitteensa käräyttää Myllylän Mika ja muut karpaasit keinolla millä hyvänsä pois norjalaisten tieltä!

      Kyrön pyyntöä suorittaa etsintä kaikkien urheilijoiden majoitustiloissa ja ennenkaikkea Albumilin testaus, ei haluttu suorittaa.

      2002 Suomalaiset Lahdessa käräyttänyt Inggard Lereim tilasi kisakylän apteekkiin 72 litraa plasmanlaajentajaa, joka hävisi kummallisesti lääkevarastosta. Kun epo testi saatiin aikaiseksi, Dählie ja kumppanit lopettivat, vaikka uudet menetelmät oli jo olemassa.

      Jälkikäteen tutkittuna ainakin 50% Lahden 2001 MM-hiihtojen hiihtomitalisteista oli dopingin suurkuluttajia ja verensä irstaita manipuloijia. Tässä ei ole mukana suomalaiset vääryydellä ja rikoksella käräytetyt HES-liuosta käyttäneet salaliiton ja oikeusmurhan uhrit.

    • Anonyymi

      Lereim on symboli Norjan Doping-valvonnan ja antidopingtyön laiminlyönnille.

    • Anonyymi

      Toivottavasti Lereim kirjoittaa ja uskaltaa julkaista muistelmansa.

      On toki ymmärrettävää, että kovat vaitiolovelvollisuussanktiot estävät aivan kaiken totuuden kertomisen. Suomen veronmaksajilla on kuitenkin oikeus tietää tausta kalliille dopingoikeudenkäynti pelleilylle.

      • Anonyymi

        Ehei, päin vastoin. Johaugin käryä ollaan muuntamassa suomalaiseksi valemedia uutiseksi. Tereselle ollaan muovailemassa kansallissankarin palkintoa.

        Turska ei pasko omaan pesäänsä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      64
      8799
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      307
      6621
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      99
      5917
    4. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      152
      3830
    5. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      29
      3221
    6. Maahanmuuton vastustajat ovat vajakkeja

      Jokainen täysijärkinen suomalainen tietää, että Suomi ei pärjää ilman ulkomaalaisvahvistuksia.
      Maahanmuutto
      62
      3129
    7. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      154
      1964
    8. On asioita joita kadun

      Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä
      Ikävä
      17
      1776
    9. Toivoisitko että hän löytäisi jonkun muun?

      Joka voi antaa mihin et kyennyt?
      Ikävä
      32
      1458
    10. Mitä sä pelkäät?

      Että paljastan sut ja touhusi? Elät jotain ihan omaa fantasiaasi ja ainoa virhees oli sekoittaa mut näihin sairaisiin le
      Tunteet
      19
      1226
    Aihe