ILOUUTINEN

Anonyymi

Melkein 30v norjalaisia douppareita suojellut ja suomalaisia metsästänyt Lahden 2001 I. MENGELE joutuu eläkkeelle!

4

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Inggard Lereiminhän tiedetään hymyilleen kuin Naantalin aurinko, kun Jari Isometsän lavastettu käry selvisi, ja myöskin väitteen mukaan rehvastelleen humalassa ruotsalaiselle toimittajalle saavuttaneensa vihdoin tavoitteensa käräyttää Myllylän Mika ja muut karpaasit keinolla millä hyvänsä pois norjalaisten tieltä!

      Kyrön pyyntöä suorittaa etsintä kaikkien urheilijoiden majoitustiloissa ja ennenkaikkea Albumilin testaus, ei haluttu suorittaa.

      2002 Suomalaiset Lahdessa käräyttänyt Inggard Lereim tilasi kisakylän apteekkiin 72 litraa plasmanlaajentajaa, joka hävisi kummallisesti lääkevarastosta. Kun epo testi saatiin aikaiseksi, Dählie ja kumppanit lopettivat, vaikka uudet menetelmät oli jo olemassa.

      Jälkikäteen tutkittuna ainakin 50% Lahden 2001 MM-hiihtojen hiihtomitalisteista oli dopingin suurkuluttajia ja verensä irstaita manipuloijia. Tässä ei ole mukana suomalaiset vääryydellä ja rikoksella käräytetyt HES-liuosta käyttäneet salaliiton ja oikeusmurhan uhrit.

    • Anonyymi

      Lereim on symboli Norjan Doping-valvonnan ja antidopingtyön laiminlyönnille.

    • Anonyymi

      Toivottavasti Lereim kirjoittaa ja uskaltaa julkaista muistelmansa.

      On toki ymmärrettävää, että kovat vaitiolovelvollisuussanktiot estävät aivan kaiken totuuden kertomisen. Suomen veronmaksajilla on kuitenkin oikeus tietää tausta kalliille dopingoikeudenkäynti pelleilylle.

      • Anonyymi

        Ehei, päin vastoin. Johaugin käryä ollaan muuntamassa suomalaiseksi valemedia uutiseksi. Tereselle ollaan muovailemassa kansallissankarin palkintoa.

        Turska ei pasko omaan pesäänsä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      58
      5564
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      197
      3597
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      2418
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      22
      2375
    5. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      9
      1238
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      65
      1048
    7. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      102
      1048
    8. Rötösherra käräjillä

      Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu
      Ähtäri
      18
      1022
    9. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      83
      1018
    10. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      975
    Aihe