Valtteri bottas

Mahtava ajo!kaikki jää
14310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Botalta hyvä ja suveneeri voitto.

Äänestä

Hyvä että nähdään edes yksi suomalainen formuloissa! Upea ajo Bottakselta.

Äänestä

Miten tällainen on ollenkaan mahdollista?!! Valtteri pyyhkäisi molemmista eturivin ferrareista ohi tosta noin! Aivan ihmemies eikä mikään Jäämies, jolta Vettel oli ottanut mallia varaslähtöön.

Käsittämätöntä, mitä tapahtui? Vettl möhli starttinsa, mutta mihin hävisi Leclerkki? Olisihan hänen pitänyt kuitata tallikaverinsa paikka. Sen sijaa erkki kolaroi Maxin kanssa toisessa mutkassa töräyttäen tämän peräpeliin. Valtterin hurja ryntäys vei Leclerkiltä itsetunnon ja siksi unohti jarruttaa kaarteessa ajaen päin Maxia.

Valtteri rules!!

Äänestä

Vettelistä näki jo ennen starttia miten hermostunut oli, hengitti syvään ja todella nopeasti, rinta kohoili ja katse tuijotti. Bottas taas oli hyvin rauhallinen.

Hupaisaa miten palstan trolli naureskeli viimeksi Räikkösen varaslähdölle, mutta nyt kehumansa Vettel teki saman virheen, eikä saanut edes rangaistusta.

Äänestä

Ferrarit tupeksivat, normaalilähdöllä olisivat olleet maisemissa. En katsonut haastatteluja, haistatteliko pottas? Näillä kisoilla ei mitään merkitystä, MM ratkennut käytännössä jo ajat sitten. Harmittaa Verstappenin kohtalo kisoissa, aina joku tönimässä.

Äänestä

Hämiltonilla turha, aiheeton pysädys jolla pottas saatiin voittajaksi! Voitto se on kai tuokin?

Äänestä
  • Parhaat naurut koko S24 saa teistä kateellisista. Tarkoitat siis ettei Hamilton pärjää Bottakselle saalla taktiikalla, no, tottahan se on.

    Äänestä

Niin, ei kai historian kirjoihin merkitä sopuvoittoja erikseen? Ne on vain voittoja?

Äänestä
  • Joo, oliskohan Hamiltonilla ja Vettelillä yhtään voittoa jos eivät olisi olleet ykköskuskeina, ei Schumillakaan ainakaan montaa. Bottas ja Kimi voittavat omilla taidoillaankin kun auto ja taktiikka samanlaiset.

    Äänestä

Nico kertoi: pottaksen voitto järjestetty, eihän haistattelija olisi muuten voittanutkaan! Harmittaa nuorten ja vanhuksien puolesta tuo haistakaa v.ttu haistattelu. Mikä sitä vaivaa, ei ihme ettei yleisön suosiossa!

Äänestä
  • Hahhahahaha, kerrankin eivät taktikoineet Hamiltonia voittoon, Bottas ampaisi heti alussa kärkeen ja piti paikkansa. Olisinpa nähnyt naamasi, sille voisi nauraa loputtomiin ))

    Äänestä

Kauanko pottaksen pokka kestää
Ei osaa ajaa häviää tallikaverille jatkuvasti.Annettas vaikka pikku sumille pottaksen auto muutamaan kisaan ei huonommin ajas kun pottis.

Äänestä

Nyt on lähtö lähellä, esti viellä ohituksen vaikka itte oli tukkona. surkee heppara

Äänestä

Onneksi tämä pottas-vale-paaluttaja-juusela ei enää selosta ensi kaudella kun lähetykset siirtyy Viasatille. Näin ainakin uskon ja toivon.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mahtava ajo!kaikki jää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu