Lento AY141,Ruoka oli luokatonta! Pelkkää miinusta!! Ei mitään hyvää sanottavaa! Niin ja taas se juoma "uusi"konsepti,ei olutta tai viiniä ruuan kanssa ilmaiseksi!! Vielä kerran joudun pakkaamaan itseni Finnairiin ja jos silloinkin on tarjoilut yhtä paskat,en minä,eikä ketään perhepiiristäni osta enää ainoatakaan lippua Finnairilta. Tervetuloa kilpailijat!! Ja nyt näsäviisaat ,"ei ole mikään ravintola"ääneen,jotka ei ikinä ole lentäneet pitkää lentoa.
Ruoka ja juomat
5
104
Vastaukset
- Anonyymi
Taas joku joka luulee olevansa iso tirehtööri. Eikö olisi parempi pysyä Mäntyharjulla äitin kanssa pirtissä sinunkin eikä käydä pallomahan kanssa Pattayalla porsastelemassa.
- Anonyymi
Suomalaisten ei kyllä kannata syödä yhtään enempää kun suuri osa kamalia läskejä.
- Anonyymi
Onhan ne lentokoneen ruoat melko heikkotasoisia.
Tiedä sitten ne tilatut ruoat jotka maksaa lisää, onko parempia. Tai edes isompia.
Suwalla kuitenkin löytyy hyviä ruokapaikkoja. - Anonyymi
Aloittajalla rahat loppu jo menomatkalla ? Vaiko kenties koko matka oli mielikuvituksen tuotetta?
- Anonyymi
Finnairin ruoat eivät pärjää esimerkiksi Turkish Airlinesille, mutta kyllä ne ihan syötäviä ovat.
Ilmaisia viinoja Bangkokin lennoilla ei tosiaan ole. jos tuo on kynnyskysymys, kannattaa sitten varmaan valita joku muu lentoyhtiö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site866058Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers794870Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524442SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574192SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963789Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost73533Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi992607SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352419Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat492148