Linnaan vaan

Ehdottomasti oikea tuomio. Pikkulasten hyväksikäyttö on sellainen rikos josta kaikki tuomiot ovat liian kesyjä.
3404
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hyväksi käytöstä tässä onkin kyse. Tuomittua näen tässä hyväksi käytetyn.

Äänestä
  • oona, ammu ittes.

    Äänestä

vaan kun ei ollut kyse pikkulapsista. itsekin mielennäni ampuisin minua hyväksikäyttäneen, mutta huom! olin 4v. eli siis pikkulapsi. teini-ikäistä en enää pidä pikkulapsena, silloin tajuaa mistä on kyse ja osaa sanoa ei.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Saku kirjoitti:

Ehdottomasti oikea tuomio. Pikkulasten hyväksikäyttö on sellainen rikos josta kaikki tuomiot ovat liian kesyjä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu