Mielestäni aika outoa tällä kaudella, että tuotanto päätti ettei ota lainkaan uusia tyyppejä taloon. Kyllähän se nyt vähän "tuulettaisi ilmaa" ja virkistäisi kuvioita.
Esim. joku muslimi taloon. Tulisi keskusteluja Villen kanssa. Ja pari uutta naista nyt viimeistään sinne. Jotenkin väsynyttä toimintaa tuotannolta.
BB:n pituus voisi olla esim. 4-6 kk. ja väki vaihtuisi/uudistuisi tiuhemmin
Miksi ei uusia asukkaita taloon?
15
112
Vastaukset
- Anonyymi
Mulla parempi idea.
Eipäs kun sama väki olisi talossa pitkään ja vasta viimesillä parilla viikolla alkaisi häädöt.- Anonyymi
Ihan hyvä idea tuokin. Muistaakseni Saksan BB:ssä taisi olla joskus jopa koko vuoden mittainen kausi. (Tuotanto oli varmaan DDR:stä kotoisin) :) Se jäi yhteen kauteen.
Varmaan monikin maailman vanki vaihtaisi vankilansa ja tuomionsa yhteen vuoteen BB-talossa. On se nyt kumma jos ei yhtä vuotta ihminen BB-talossa kestäisi. No tulisi liian kalliiksi kai täällä, kun se palkintokin pitäis olla se 500 000 - miljoona varmaan silloin.
- Anonyymi
Luuseriäijät äänestää kaikki naiset talosta pois.
- Anonyymi
Niin äänestääkin naiset ulos ja syystä. Naiset eivät osaa pelata tätä peliä, tekevät aivan aloittelijan mokia ja sitten syytetään miehiä. Terv. Nainen -60.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin äänestääkin naiset ulos ja syystä. Naiset eivät osaa pelata tätä peliä, tekevät aivan aloittelijan mokia ja sitten syytetään miehiä. Terv. Nainen -60.
NAISTEN EI PITÄISI ÄÄNESTÄÄ NAISIA!
- Anonyymi
BB:n tuotantohan voi muuttaa sääntöjä ja ottaa nyt Maisan taloon, eikö?
- Anonyymi
Ei kiitos Maisaa, aivojen paikalla alapää, menetti siksi miehensä viimeksi.
- Anonyymi
Ei kiitos mitään uusia asukkaita kesken kauden, eihän se ole reilua niitä kohtaan jotka ovat siellä alusta asti olleet.
Tosin jos jotain jännitystä halutaan niin miksi ei voitaisi tehdä niin että repäistään vaan joku random tyyppi ilman mitään castingia taloon vaikka viikon ajaksi ja sitten poistetaan talosta. Uskotellaan talon vakituisille asukkaille että hän tulee olemaan yksi asukas siinä missä muutkin mutta onkin vale-asukas joka poistetaan talosta viikon kuluessa. Vai olisko tuo liian vaarallista ottaa joku random taloon ilman mitään ennakkohaastatteluita ja tiukkaa seulomista? Toisaalta voi niissä haastatteluissakin valehdella ettei ole mitään mielenterveysongelmia eikä lääkityksiä niihin.
KilttiMies89 - Anonyymi
Johanna Tukiainen taloon. :D
- Anonyymi
Joku nainen vois kyllä tulla taloon? Voishan se olla joku jo häädetyistäkin? Evis tai Tupu?
- Anonyymi
Jos Eevis tai Tupu tulisi takaisin taloon, se olisi sama kuin kaadettaisiin kerran jo kustu olut takaisin tölkkiin uudelleen juotavaksi. :) Uusia naisia mieluummin.
Se on varmaan totta, että tuotanto päätti 5 vuoden tauon jälkeen lähteä varovasti liikkeelle ja katsoa ensin, että vieläkö BB:n suosio kantaa. Siksi päätettiin säästösyistä olla ottamatta uusia asukkaita taloon. Ensi kausi luultavasti tulee ja silloin varmaan asukitkin taas vaihtuvat välillä.
- Anonyymi
Tiesittekö, ajattelitteko että nämä bb talon asukkaiden ja tilojen ja koko ohjelman ylläpidosta tulee kustannuksia? Tuotto ei sitten ehkä ole yhtä hyvä.
- Anonyymi
Joku aiemmilta kausilta tuttu viihdyttävä tyyppi vaikka viikoksi, pariksi sekoittamaan pakkaa.
- Anonyymi
Tämä on Big Brother! Perus-Anaali, palaa takaisin BB-taloon. Aikaa viisi minuuttia
- Anonyymi
Kaki tai Einari taloon pariksi viikoksi. :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567785Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675881Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615370Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515263Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084612Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072313Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e31196Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41165Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371016Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko43964