Instaram vaatii rekisteröitymistä?

Anonyymi

Itse en omista tiliä eikä ole aikomustakaan julkaista mitään johtuen käyttöehdoista joita en voi hyväksyä. Seuraan kuitenkin joitakin tilejä jotka ovat julkisia ja eivät vaadi mitään kaveruutta tjs. Lähinnä valokuvaajia sekä median edustajia. Paitsi nyt ei enää onnistunutkaan. Vähän kun vieritti alaspäin niin tuli ruutu joka vaati kirjautumista tai rekisteröintiä.

Pitääkö luopua vai luoda valeprofiili? Tavallaan ymmärrän rahantekokoneen vakoilutarpeen jotta saisivat mainostaa mutta minun puolestani saavat jäädä nuolemaan näppejään. Yksikään tili ei ole minulle kirjautumisen arvoinen.

3

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samat sanat. Minulle on tullut sähköpostiin tuollaisia tilihoukutuksia, "Vahvista Instaramtilisi", jota minulla ei ole, enkä ole tilannut.

      • Anonyymi

        Todennäköisesti joku on antanut väärän sähköpostiosoitteen kun on yrittänyt rekisteröityä. Itselle tulee vastaavia säännöllisesti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Todennäköisesti joku on antanut väärän sähköpostiosoitteen kun on yrittänyt rekisteröityä. Itselle tulee vastaavia säännöllisesti.

        Nuo ovat vain tietojen kalastelua. Sähköpostiosoitteesi on jollain rikollisten käyttämällä listalla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      39
      2447
    2. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1333
    3. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1313
    4. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1201
    5. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      40
      939
    6. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      122
      828
    7. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      31
      761
    8. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      23
      616
    9. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      58
      586
    10. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      20
      529
    Aihe