Saako kuvata ohjaamossa?

Toivottavasti ei lennä Finnairilla tämä itsensä kuvaamiseen keskittyvä narsisti.
Mikä näitä nykyajan nuoria miehiä vaivaa? Ei tytöstä erota, kun mennään ja kuvataan itseään joka paikassa.
https://www.youtube.com/watch?v=rG7R1BsgoDQ
8291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tottakai, niitä juutuupi väärällään.
Lentoyhtiö ja minkä lentoja lennetään kyllä selviää vaikka kuuklella, finski se ei ole.

Äänestä

Laita sinne juutuupiin hakusanaksi cockpit, niin löytyy vaikka mitä ja näet, kuinka siellä ohjaamossa toimitaan. En tiedä nykyään, mutta ennen oli tapana, että pikkulapsia pääsi ohjaamoon ihmettelemään. Tottakai persehtijöitä on lentoväessäkin, mutta ehkä kokeneemmat nauravat selän takana, en tiedä.

Äänestä

Tuohan on tarkkaan säädetty mitä ohjaamossa saa tehdä varsinkin nousujen ja laskujen aikana. En tiedä onko itsensä kuvaaminen ja raportointi kännykälle ja youtubeen yksi niistä.
En haluaisi lentää kyeisen lentäjän koneessa.

Äänestä
  • Voisitko kertoa meille missä tuo on säädetty.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Voisitko kertoa meille missä tuo on säädetty.

    OM-A:ssa

    Äänestä

Kaverit tehnyt erinomaista vlogiaan jo muutaman vuoden. Jos olisit katsellut aiempia hänen videoitaan , tietäisit että hänellä on lentoyhtiön/työnantajan lupa kuvaamiseen , kunhan se ei häiritse itse työntekoa. Luulitko ettei lentoyhtiö ole tietoinen asiasta ja varmasti seuraa/on seurannut hänen toimintaa että se pysyy hyväksytyissä ja sovituissa rajoissa. Turha sun on täällä kateellisena nillittää kaverin erinomaista toimintaa. Missä videoissa hänen videointi häiritsee itse työskentelyä koneen nousu- ja laskeutumisvaiheessa?

Äänestä
  • Mistä pitää olla kateellinen?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mistä pitää olla kateellinen?

    Ei ilman kateutta tuollaista aloitusta olisi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Toivottavasti ei lennä Finnairilla tämä itsensä kuvaamiseen keskittyvä narsisti.
Mikä näitä nykyajan nuoria miehiä vaivaa? Ei tytöstä erota, kun mennään ja kuvataan itseään joka paikassa.
https://www.youtube.com/watch?v=rG7R1BsgoDQ

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu