Käykö nyt niin että edellisten valtuutettujen töppäysten takia kuntalaiset joutuvat asiaa korjaamaan maksamalla korkeampaa veroa.
Eikö esimerkiksi tämän valokuidun myötä luvattu kuntalaisille kermakuorrutettua kakkua tuleviin vuosiin.?
Veronkorotukset
13
156
Vastaukset
- Anonyymi
Sitä saa mitä tilaa, kermalla tai ilman ....
- Anonyymi
Kaikki päätökset tulee aina viiveellä, tämä tilanne mikä nyt on ei todellakaan ole nyky valtuuston aikaan saamaa,katsotaan niitä sitten seuraavan ja sitä seuraavan kauden jälkeen.
Toivotaan että viime kauden valtuutetut ovat ylpeitä päätöksistään🤔- Anonyymi
Samat valtuutetut siellä istuu kuin aiemmassakin valtuustossa, huono perustelu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Samat valtuutetut siellä istuu kuin aiemmassakin valtuustossa, huono perustelu.
No näinhän se meillä menee ,samat valtuutetut istuu aina vaan onpa päätökset mitä tahansa
Vain kuolema erottaa kuin Paavin virastaan😇 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Samat valtuutetut siellä istuu kuin aiemmassakin valtuustossa, huono perustelu.
Kokomuksen Tamminen putosi,Tilalle tuli Veljenpoika Tamminen Keskustasta.
Maakaapelinvian etsimiseen maan alta menee kauemmin kuin katkenneen langa vian
etsimiseen ilmasta.Toisaalta osake tuottaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kokomuksen Tamminen putosi,Tilalle tuli Veljenpoika Tamminen Keskustasta.
Maakaapelinvian etsimiseen maan alta menee kauemmin kuin katkenneen langa vian
etsimiseen ilmasta.Toisaalta osake tuottaa.Eivät nämä vaaleista pudonneet ole mihinkään kadonneet hallintotehtävistä.
Siellä ne toimii edelleen keräten kokouspalkkioita ja kilometrieuroja.
Olisko paikallaan todeta :Johtaa voidaan Kuntaa vähinkin varoin kun vain
supistukset tehdään oikeisiin kohteisiin.Myymällä kunnan ja kylien metsäpalstoja saadaan
kyllä pudonneet euroitettua ja asukkaat maksamaan lisä veroja.
Miten nämä Persnevan Tuulimyllyt siellä Saunakylällä etenee?(Kivijärvi)
Joko Kuntalaisille ollaan myymässä Tuulivoima osakkeita?
- Anonyymi
Aika lopullisesti erottaakin paavit ym.
- Anonyymi
Tiedättekö Kyyjärven päättäjät että kukaan valistunut kansalainen ei muuta Kyyjärvelle maksamaan Suomen kalleinta veroa niin asumisesta kuin tuloverostakaan.
Se 65000 mikä muka säästyy lentää poismuuttavien mukana kuin tuhka tuuleen. - Anonyymi
Nostaa nyt veroja kunnolla, kun kerran alkaa nostamaan.Ja sitten jos näyttää hyvälle niin lopuilla palettiin kirkkaammat valot.
- Anonyymi
Kun kuunteli Lappalaisen luentoa niin ihan selväksi tuli että veroja nostamalla on seuraukset huonompaan suuntaan. Ihan varmaa on että veroja nostamalla väki kaikkoaa . Vero jo sanana saa karvat pystyyn saatikka silloin kun se on Suomen korkein!
- Anonyymi
Tuosta kunnanvaltuutettujen määrästä , oliskohan koko Suomessa hyvä pieni säästökohde, niin paljon olla porukkaa haukottelemassa siellä, jos joka kunnasta suhteessa vähennettäisiin niitä paikkoja, kyl siinki jotain säästyis. Monesti ne asiat kuiteski loppupelis pienis porukois päätetään.
- Anonyymi
Näinhän se on että kun on monta kokkia tulee huono soppa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näinhän se on että kun on monta kokkia tulee huono soppa.
Suuret velat keskisuomen kunnissa, jokavuosi vain kasvaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1106887KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3846533Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei653297Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521262832Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082430- 1251834
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211697Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään351587Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821367- 741257