Hei nyt teille huonosti nukkuvat.Menkään kiinalainen lääketiede akupunktio sinne älkää popsiko pillereitä.Itse nukun hyvin enkä syö mitään pillereitä.Ettekö tiede et pillerit ei ole ratkaisu uniongelmaan.Kukasn ei tästä puhu.
Uni vaikeudet
7
261
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä kiinalaista akupunktiopaikkaa suosittelette Pääkaupunkiseudulla?
- Anonyymi
Hei Denis Vinokur mene tänne hyvä hoitaja.Kerro kaikki mahdolliset asiat itsestäsi.Sillä keinolla saat parhaan hoidon.Kysy yrtti lääkinnästä mitä suosittelee.
- Anonyymi
Kokeilin 5 kertaa, ei mitään vaikutusta. Jokainen on erilainen, minulle ei myöskään sopinut Melatoniini.
- Anonyymi
Hei katso jostain yrtti lääkinnästä mitä yrtti kannattaisi ottaa.Kysyitkö akupunktio hoitajalta näitä asioita.Neuvoko sinua ruoka asioissa.Kävikö läpi perusteellisesti sinun kanssa kaikki asiat.Akupunktio hoitajia on myös vähemmän lukeneita.Nämä kaikki hoitajat tietää kaikki ruoka-ainetta mitä vaikuttaa elimistöön.Katso netistä Vielä kaikki paikjakuntasi hoitajat.Suosittelen et käytä vielä kysymässä asiaa.
- Anonyymi
En syö mitään lääkkeitä enkä käy akupunktiolla, mutta nukun huonosti, aina nukkunut ja viikossa on 1-2 yötä jolloin en nuku tuntia kauempaa. En silti ole väsynyt, koska torkahtelen päiväunet, bussissa ja milloin missäkin. En myöskään kärsi siitä. Joskus olen yrittänyt nukkua yöllä ja valvoa päivällä, aloin tuntea että sairastun henkisesti. Mutta tietenkin vähän arveluttaa miten haitallinen unettomuus on aivoille kun ikä tulee vielä rasitukseksi. Olen lähes 70, eikä vielä ole ongelmaa, opettelen uutta lähes joka päivä, olen aktiivinen ja onnellinenkin.
Haluaisin että alettaisiin tutkia sitä, miten voi korvata näillä pienillä torkuilla, 2-30 minuuttia, syvän (onko REM) unen tarve, joka on lääkäreiden mukaan elimistölle ja varsinkin aivoille välttämätöntä. Syvä uni tarvitsee heidän mukaansa pidemmän yhtenäisen jakson, että ei voi päästä tähän syvään vaiheeseen lyhyessä ajassa. Voisivat ruveta tutkimaan miten voi saada syvän unen hyvät vaikutukset esiin torkuista.- Anonyymi
Hei nyt akupunktion.Sinulla on joku vika elimistössä .Mieli on horjunnut sinulla vaikka itse et tunnista sitä.Terveys pettää pikku hiljaa.Ikää on mutta nukkua pitää hyvin siitä huolimatta.Suosittelen et menet akupunktion.Kannattas käydä kysymässä mikä vika on.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hei nyt akupunktion.Sinulla on joku vika elimistössä .Mieli on horjunnut sinulla vaikka itse et tunnista sitä.Terveys pettää pikku hiljaa.Ikää on mutta nukkua pitää hyvin siitä huolimatta.Suosittelen et menet akupunktion.Kannattas käydä kysymässä mikä vika on.
Ketjusta on poistettu yksi viesti, onkohan se jonka äsken kirjoitin kun vastasin sinulle Anonyymi 07;12. Kerroin että olen kokeillut n. 15 vuotta sitten yhden sarjan akupunktiota, 15 kerran hoitojakson, jonka antoi terveydenhoito- ja akupunktio-alan ammattilainen.
Nukuin ennen sitä, sen aikana ja sen jälkeen yhtä huonosti. Eli unettomuuteen omalla kohdallani se ei auttanut. En halua mitenkään tätä hoitoa mollata.
Olen tuo sama joka kirjoitti viestin Anonyymi, Eilen 16:12.
Olen keskustellut asiasta itseni kanssa samoin elävien kymmenien henkilöiden kanssa. Olemme tulleet siihen tulokseen että mitä enemmän unettomuuden kanssa häärää, sitä ongelmallisempi siitä tulee. Joten pitäisi tutkijoiden keksiä miten voisi elää huonounisena ilman lääkkeitä ja niin ettei se tuhoaisi aivoja pahemmin kuin muukaan elämä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2313437- 603025
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I612635Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk332538Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve802071Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä851899Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro191865Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva401832Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.911702Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli691053