Uni vaikeudet

Anonyymi

Hei nyt teille huonosti nukkuvat.Menkään kiinalainen lääketiede akupunktio sinne älkää popsiko pillereitä.Itse nukun hyvin enkä syö mitään pillereitä.Ettekö tiede et pillerit ei ole ratkaisu uniongelmaan.Kukasn ei tästä puhu.

7

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä kiinalaista akupunktiopaikkaa suosittelette Pääkaupunkiseudulla?

      • Anonyymi

        Hei Denis Vinokur mene tänne hyvä hoitaja.Kerro kaikki mahdolliset asiat itsestäsi.Sillä keinolla saat parhaan hoidon.Kysy yrtti lääkinnästä mitä suosittelee.


    • Anonyymi

      Kokeilin 5 kertaa, ei mitään vaikutusta. Jokainen on erilainen, minulle ei myöskään sopinut Melatoniini.

      • Anonyymi

        Hei katso jostain yrtti lääkinnästä mitä yrtti kannattaisi ottaa.Kysyitkö akupunktio hoitajalta näitä asioita.Neuvoko sinua ruoka asioissa.Kävikö läpi perusteellisesti sinun kanssa kaikki asiat.Akupunktio hoitajia on myös vähemmän lukeneita.Nämä kaikki hoitajat tietää kaikki ruoka-ainetta mitä vaikuttaa elimistöön.Katso netistä Vielä kaikki paikjakuntasi hoitajat.Suosittelen et käytä vielä kysymässä asiaa.


    • Anonyymi

      En syö mitään lääkkeitä enkä käy akupunktiolla, mutta nukun huonosti, aina nukkunut ja viikossa on 1-2 yötä jolloin en nuku tuntia kauempaa. En silti ole väsynyt, koska torkahtelen päiväunet, bussissa ja milloin missäkin. En myöskään kärsi siitä. Joskus olen yrittänyt nukkua yöllä ja valvoa päivällä, aloin tuntea että sairastun henkisesti. Mutta tietenkin vähän arveluttaa miten haitallinen unettomuus on aivoille kun ikä tulee vielä rasitukseksi. Olen lähes 70, eikä vielä ole ongelmaa, opettelen uutta lähes joka päivä, olen aktiivinen ja onnellinenkin.
      Haluaisin että alettaisiin tutkia sitä, miten voi korvata näillä pienillä torkuilla, 2-30 minuuttia, syvän (onko REM) unen tarve, joka on lääkäreiden mukaan elimistölle ja varsinkin aivoille välttämätöntä. Syvä uni tarvitsee heidän mukaansa pidemmän yhtenäisen jakson, että ei voi päästä tähän syvään vaiheeseen lyhyessä ajassa. Voisivat ruveta tutkimaan miten voi saada syvän unen hyvät vaikutukset esiin torkuista.

      • Anonyymi

        Hei nyt akupunktion.Sinulla on joku vika elimistössä .Mieli on horjunnut sinulla vaikka itse et tunnista sitä.Terveys pettää pikku hiljaa.Ikää on mutta nukkua pitää hyvin siitä huolimatta.Suosittelen et menet akupunktion.Kannattas käydä kysymässä mikä vika on.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hei nyt akupunktion.Sinulla on joku vika elimistössä .Mieli on horjunnut sinulla vaikka itse et tunnista sitä.Terveys pettää pikku hiljaa.Ikää on mutta nukkua pitää hyvin siitä huolimatta.Suosittelen et menet akupunktion.Kannattas käydä kysymässä mikä vika on.

        Ketjusta on poistettu yksi viesti, onkohan se jonka äsken kirjoitin kun vastasin sinulle Anonyymi 07;12. Kerroin että olen kokeillut n. 15 vuotta sitten yhden sarjan akupunktiota, 15 kerran hoitojakson, jonka antoi terveydenhoito- ja akupunktio-alan ammattilainen.
        Nukuin ennen sitä, sen aikana ja sen jälkeen yhtä huonosti. Eli unettomuuteen omalla kohdallani se ei auttanut. En halua mitenkään tätä hoitoa mollata.
        Olen tuo sama joka kirjoitti viestin Anonyymi, Eilen 16:12.
        Olen keskustellut asiasta itseni kanssa samoin elävien kymmenien henkilöiden kanssa. Olemme tulleet siihen tulokseen että mitä enemmän unettomuuden kanssa häärää, sitä ongelmallisempi siitä tulee. Joten pitäisi tutkijoiden keksiä miten voisi elää huonounisena ilman lääkkeitä ja niin ettei se tuhoaisi aivoja pahemmin kuin muukaan elämä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      134
      7346
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      14
      2690
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      284
      1397
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      187
      1081
    5. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1079
    6. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      74
      986
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      972
    8. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      79
      824
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      15
      793
    10. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      18
      781
    Aihe