Uni vaikeudet

Anonyymi

Hei nyt teille huonosti nukkuvat.Menkään kiinalainen lääketiede akupunktio sinne älkää popsiko pillereitä.Itse nukun hyvin enkä syö mitään pillereitä.Ettekö tiede et pillerit ei ole ratkaisu uniongelmaan.Kukasn ei tästä puhu.

7

379

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä kiinalaista akupunktiopaikkaa suosittelette Pääkaupunkiseudulla?

      • Anonyymi

        Hei Denis Vinokur mene tänne hyvä hoitaja.Kerro kaikki mahdolliset asiat itsestäsi.Sillä keinolla saat parhaan hoidon.Kysy yrtti lääkinnästä mitä suosittelee.


    • Anonyymi

      Kokeilin 5 kertaa, ei mitään vaikutusta. Jokainen on erilainen, minulle ei myöskään sopinut Melatoniini.

      • Anonyymi

        Hei katso jostain yrtti lääkinnästä mitä yrtti kannattaisi ottaa.Kysyitkö akupunktio hoitajalta näitä asioita.Neuvoko sinua ruoka asioissa.Kävikö läpi perusteellisesti sinun kanssa kaikki asiat.Akupunktio hoitajia on myös vähemmän lukeneita.Nämä kaikki hoitajat tietää kaikki ruoka-ainetta mitä vaikuttaa elimistöön.Katso netistä Vielä kaikki paikjakuntasi hoitajat.Suosittelen et käytä vielä kysymässä asiaa.


    • Anonyymi

      En syö mitään lääkkeitä enkä käy akupunktiolla, mutta nukun huonosti, aina nukkunut ja viikossa on 1-2 yötä jolloin en nuku tuntia kauempaa. En silti ole väsynyt, koska torkahtelen päiväunet, bussissa ja milloin missäkin. En myöskään kärsi siitä. Joskus olen yrittänyt nukkua yöllä ja valvoa päivällä, aloin tuntea että sairastun henkisesti. Mutta tietenkin vähän arveluttaa miten haitallinen unettomuus on aivoille kun ikä tulee vielä rasitukseksi. Olen lähes 70, eikä vielä ole ongelmaa, opettelen uutta lähes joka päivä, olen aktiivinen ja onnellinenkin.
      Haluaisin että alettaisiin tutkia sitä, miten voi korvata näillä pienillä torkuilla, 2-30 minuuttia, syvän (onko REM) unen tarve, joka on lääkäreiden mukaan elimistölle ja varsinkin aivoille välttämätöntä. Syvä uni tarvitsee heidän mukaansa pidemmän yhtenäisen jakson, että ei voi päästä tähän syvään vaiheeseen lyhyessä ajassa. Voisivat ruveta tutkimaan miten voi saada syvän unen hyvät vaikutukset esiin torkuista.

      • Anonyymi

        Hei nyt akupunktion.Sinulla on joku vika elimistössä .Mieli on horjunnut sinulla vaikka itse et tunnista sitä.Terveys pettää pikku hiljaa.Ikää on mutta nukkua pitää hyvin siitä huolimatta.Suosittelen et menet akupunktion.Kannattas käydä kysymässä mikä vika on.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hei nyt akupunktion.Sinulla on joku vika elimistössä .Mieli on horjunnut sinulla vaikka itse et tunnista sitä.Terveys pettää pikku hiljaa.Ikää on mutta nukkua pitää hyvin siitä huolimatta.Suosittelen et menet akupunktion.Kannattas käydä kysymässä mikä vika on.

        Ketjusta on poistettu yksi viesti, onkohan se jonka äsken kirjoitin kun vastasin sinulle Anonyymi 07;12. Kerroin että olen kokeillut n. 15 vuotta sitten yhden sarjan akupunktiota, 15 kerran hoitojakson, jonka antoi terveydenhoito- ja akupunktio-alan ammattilainen.
        Nukuin ennen sitä, sen aikana ja sen jälkeen yhtä huonosti. Eli unettomuuteen omalla kohdallani se ei auttanut. En halua mitenkään tätä hoitoa mollata.
        Olen tuo sama joka kirjoitti viestin Anonyymi, Eilen 16:12.
        Olen keskustellut asiasta itseni kanssa samoin elävien kymmenien henkilöiden kanssa. Olemme tulleet siihen tulokseen että mitä enemmän unettomuuden kanssa häärää, sitä ongelmallisempi siitä tulee. Joten pitäisi tutkijoiden keksiä miten voisi elää huonounisena ilman lääkkeitä ja niin ettei se tuhoaisi aivoja pahemmin kuin muukaan elämä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      149
      2155
    2. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      210
      954
    3. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      91
      917
    4. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      37
      868
    5. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      60
      840
    6. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      804
    7. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      52
      750
    8. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      73
      721
    9. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      288
      719
    10. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      35
      670
    Aihe