FF IX

Minulla on PS2. Olisko mitään järkeä ostaa FF IX:ää? Sen varmaan saa aika halvalla. Onko FF IX edes hyvä? FF VIII oli ainakin minun mielestäni surkea. FF X:n ostan varmasti kun se tulee.
2198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No kyl se kannattaa ostaa jos on pitäny ff7:sta kin. ja on se muutenkin hyvä peli kokemus varsinkin verrattuna ff8:n. Joten suosittelen lämpimästi hankkii ff9!

Äänestä

minä sanon vaan että suosittelen. et tiedä mistä jäät paitsi jos et sitä hanki. se on aivan mahtava, ja FMV:tä on juuri sopivan paljon (eihän niitä liikaakaan voi olla :) ja hahmot ovat rakastettavia. on parempi kuin VIII mutta ei sekään minusta ollut huono.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Timo kirjoitti:

Minulla on PS2. Olisko mitään järkeä ostaa FF IX:ää? Sen varmaan saa aika halvalla. Onko FF IX edes hyvä? FF VIII oli ainakin minun mielestäni surkea. FF X:n ostan varmasti kun se tulee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu