Jos haluatte keskustella elämän yrttitarhasta, löydätte elämänpeli-Jonnen myymässä D-vitamiinia Parolan supermarketin aulasta.
Elämän peli
Anonyymi
6209
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Oho, löytyykö oikein uutisjuttua tukemaan anonyymiröllin väitettä?
Vai onko jotain lapsellista dissailua Elämänpeli-oluesta? Minä olisin kyllä vakavissani mielelläni kyseistä Elämänpeli-olutta maistanut. Ei meinaa löytyä. Tietääkö kukaan, onko saatavilla?
https://www.seiska.fi/Uutiset/Temptation-Islandista-tuttu-Elamanpeli-Jonne-palasi-yllattaen-julkisuuteen-talta-han
On tää elämänpeli-Jonnen dissailu aika köyhää. En ite kaveerais kenenkään tempparilaisen kaa, mutta vaikuttaa Jonne ainakin hauskalta biletysseuralta. Tokkopa Touko-Kristian sekään syyttä suotta Jonnen kaa olisi tehnyt biisiä (läppää sellaista, mutta biisiä mitä biisiä).
Saako elämästä Plussaa??
Pakko. Ei se muuten ole elämää. Tosiasia.
Noh minulla on elämässä vain miinuskortti.
Elämän peli on siitä jänskä, että siinä on aika vähän yksiselitteisiä, kaiken kattavia sääntöjä. Sitä on monta tapaa pelata "oikein" ja monta tapaa pelata "väärin". Mutta se ei olisi Elämän peli, jos siihen ei kuuluisi olennaisena, että kaikki pitää hahmottaa.