Selkäleikkaus

Anonyymi

Miten olette pöntöllä käyneet selkäkeikkauksen jälkeen, eli onko toimitus jotenkin erilainen sairausloman ajan? Entä siivous?

5

319

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikös se pöntöllä käynti suoriteta istuen.

      • Anonyymi

        Saako kallistella vai pitääkö olla selkä suorassa?


    • Anonyymi

      Kävely ja seisominen sattuvat, makuulla pystyy olemaan.

    • Anonyymi

      Mulla on leikkaus edessäpäin ja on suositeltu WC-istuimen koroketta toipumisaikana.
      Vatsaleikkausten jälkeen olen myös aikoinaan koroketta käyttänyt.
      Olen kyllä miettinyt että mitenköhän onnistuu takapuolen pyyhkiminen isomman toimituksen jälkeen kun ei voi sitten kumarrella ja kurkotella tai venyä mihinkään suuntaan.

    • Anonyymi

      Mä oon käyttänyt suihkua ja edestä kurotellut pyyhkimään loput. Kai siinä pikkusen voi saada taipua, riippuu tiettysti leikkauksesta.

      Suihkutuolin virkaa tekevä kapistus on kanssa hyväksi. Ja asioista riippuen, myls kävelykepit tai tollaattori voivat auttaa liikkumisessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ajattelen sinua nyt

      Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu
      Ikävä
      64
      5592
    2. Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin

      Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti
      Ikävä
      20
      4207
    3. Yritys Kannus

      Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett
      Kannus
      17
      2896
    4. Oletko täällä mies?

      Mitä mietit? ❤️ varmistan vielä, että onhan kaikki ok meidän välillä?
      Ikävä
      152
      2170
    5. Mies kadonnut

      Kukas siellä kolarissa on kadonnut
      Kolari
      17
      1896
    6. Työkyvyttömienkin on jatkossa haettava työtä

      Riikalla ja Petterillä on hyviä uutisia Suomen työttömille: ”Toimeentulotuen uudistus velvoittaa työttömäksi ilmoittaut
      Perussuomalaiset
      124
      1718
    7. Eikö ole jo ihan sama luovuttaa

      Meidän suhde ei ikinä toimisi.
      Ikävä
      95
      1367
    8. Kerro jotakin kaivatustasi.

      Vaikka synkimmät salaisuudet jos tiedät. :) m
      Ikävä
      68
      1154
    9. Harmi, se on

      Mutta mä tulkitsen asian sitten niin. Olen yrittänyt, oman osani tehnyt, ja saa olla mun puolesta nyt loppuun käsitelty
      Tunteet
      17
      1126
    10. Maailma pysähtyy aina kun sut nään

      Voi mies kuinka söpö sä oot❤️ Olisin halunnut jutella syvällisempää kuin vaan niitä näitä. Se pieni heti sut tavatessa o
      Ikävä
      77
      968
    Aihe