pilttipurkin liima

Miten saa pilttipurkeista sen liiman pois?
61354
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Liotin kuumassa vedessä jonkin aikaa ja raaputin pois veitsellä. Pikkuriput hankasin pois karhunkielellä lopuksi tiskiaineen kanssa. Tuli siistit purkit.

Äänestä

Liuotinaineille, jos ei jaksa hangata. Asetoni, kynsilakanpoitoaine, tärpätti..

Äänestä
  • Tiskikoneessa tai kuumassa vedessä liottamalla. Voit myös keittää purkit jolloin varmasti irtoaa.

    Äänestä

  • pesijä kirjoitti:

    Tiskikoneessa tai kuumassa vedessä liottamalla. Voit myös keittää purkit jolloin varmasti irtoaa.

    Liiman saa vaivatta pois, kun levittää tiskin jälkeen jääneelle pinnalle VOITA, ja antaa muhia yönyli. Aamulla vain pyyhitään pois ja puhdasta on.

    Äänestä

  • vieras kirjoitti:

    Liiman saa vaivatta pois, kun levittää tiskin jälkeen jääneelle pinnalle VOITA, ja antaa muhia yönyli. Aamulla vain pyyhitään pois ja puhdasta on.

    Tai ruokaöljyä.

    Äänestä

liota eli hiero ruokaöljyllä. Lähtee mistä vain tarrat ja hintapalut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


piltti2 kirjoitti:

Miten saa pilttipurkeista sen liiman pois?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu