Bangkokissa on paljon hotelleja osaako taksikuskit ajaa hotelliin hotellin nimen perusteella.
Osaako taksit vieda hotelliin
3
1022
Vastaukset
- Anonyymi
Jos tilaat Grab taxin niin siinähän tilatessa valitset mihin olet menossa, saat hinta-arvion ja kuljettaja sitten navigoi kohteeseen kartan avulla. Ei sun tarvi mitää kuljettajalle selittää , ei siis edes sitä määränpäätä.
Itse näytän voiserin, jos ei taksi tiedä.
parempi varmistaa kuin ihmetellä.
Kyllä ne voi soitellakin kysyäkseen.
Aina olen hotelliin päässytEli näytät ilmeisesti hotellin varaus voucheria (varmistan vain että tuota tarkoitat voiserilla) taksikuskille?
Kyseisellä tavalla yleensä Bangkokissa toimin myös itse, mutta kannattaa katsoa että hotelli voucherissa on hotellin osoite kirjoitettu myös Thaiksi, koska yleensä ottaen taksikuskien koulutustaso ei ole mikään kovin erikoisen korkea ja etenkin vanhemmat heistä eivät välttämättä osaa lukea/tulkita latinalaisesta aakkosista muodustuvaa tekstiä.
Itse käytän Thaimaan hotellivarauksissani aika paljon Agodaa ja heillä hotellin osoite on merkittynä myös Thaiksi kirjoitettuna.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 163471
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit212392En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321965- 181881
- 821868
- 261592
- 291450
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui361427Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91394Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111334