Seniorihasot

Anonyymi

Onko yli 55-vuotiaille tarkoitetuissa hasoissa jotakin ekstraa, minkä vuoksi niihin kannattaisi hakeutua?
Täällähän aso-mummo-termi on ikävä kielteinen ”haukkuma” joissain kommenteissa.

2

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hakeutua?? Jos hasoa tavoittelee, löytää varmemmin uudiskohteista, juuri päättyneeseen Atraimeen oli 1200 hakemusta asuntoja 41, tarkoittaa että noin joka 30. onnistuu aikomuksessaan, tosin hieman etäämmällä keskustasta ollut jopa puolta vähemmän.

      • Anonyymi

        Puolta vähemmän? Korkeinaan neljäsosa vähemmän. Ja täydennyshakuja on pitänyt Hason tehdä useampiakin. Ei siis kovin vaikea saada Hasolta asumisoikeusasuntoa keskustan ulkopuolelta. Ja jos niitä kaikkein pienimpiä asuntoja hae. Järjestysnumerolla pitäisi olla ainakin muutamia vuosia ikää.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      82
      1548
    2. Nainen, huomasitko kun muutin sinua?

      Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/
      Ikävä
      88
      858
    3. Misä tulipalo?

      Mikä palaa Haapavedellä?
      Haapavesi
      8
      832
    4. IS Viikonloppu 12.-13.7.2025

      Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko
      Sanaristikot
      56
      829
    5. Jumankauta sä olet hyvännäköinen

      Ihan mun miehen näköinen 😍
      Ikävä
      53
      802
    6. Tämä kesä ei ollut vielä meidän

      Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos
      Ikävä
      58
      763
    7. Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä

      Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html
      Maailman menoa
      188
      741
    8. Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit

      Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.
      Ikävä
      80
      695
    9. Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan

      Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      170
      671
    10. Teet tämän niin

      Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸
      Ikävä
      41
      670
    Aihe