Kaunein näkemäsi uni

Anonyymi

Millainen on kaunein näkemäsi uni, jonka muistat? Itsellä on ainakin sellainen jossa leijun taivaalla ja alapuolellani on todella, siis todella kaunis maaseutu. Puisia vanhoja omakotitaloja ja lehmät laitumella ja puroja sekä järvi. Siitä unesta ei olisi halunnut herätä. Sitten toinen uni oli, kun kävelin metsätiellä ja kuulin niin elävästi kaikki metsän äänet ja tunsin ne tuoksut ja lopulta tulin sellaiselle aukiolle jossa oli peuroja. Mutta niin, mikä on sinun kaunein näkemäsi uni?

6

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Millä onnellisuuspillereillä tuollaisia unia näkee?

    • Anonyymi

      Kesken jäänyt uni. Joo, se se oli.

    • Anonyymi

      Lentää huonosti lentävällä pahvilaatikolla ja laskeutua junakiskoille kaupungin keskustassa. Uni alkoi siis siitä kun pahvilaatikosta loppui virta ja laskeutuminen alkoi täysin yllättäen ja tunne oli voi per**** ja uni katkesi kun olin laskeutunut..

      :D

    • Anonyymi

      Unessa löysin aivan uuden paikan tästä lähiympäristöstä jossa asun.
      Siinä oli hieno hiekkaranta, matalaa kirkasta vettä ja kaunis mäntymetsä rannan tuntumassa. Oli lämmin aurinkoinen tyyni rauhallinen päivä. Kaikkein parasta siinä oli se täydellinen onnen ja rauhan tunne jonka koin. Kaipaan sitä paikkaa! Jospa sen vielä löytäisin, oikeasti.

      • Anonyymi

        mitä pillereitä otat nukkumaan mennessäsi?


    • Anonyymi

      Mun poikaystävä tuli mun luo ja sanoi että nyt on hyvä olla, otti syvään syleilyyn. Vuoden päästä tuosta menimme naimisiin.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      91
      7431
    2. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      222
      7295
    3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      136
      5023
    4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      122
      4677
    5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      39
      4540
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      85
      4245
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      113
      4047
    8. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      158
      1694
    9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      9
      1459
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      233
      1311
    Aihe