viideskirja

ilmestyikö Harry Potter ja Feeniksin kilta kirja yöllä vai aamulla? ollaan mun kaverin kanssa kinasteltu tästä asiasta jo pitkään!
5507
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Se tuli myyntiin aamulla muistaakseni klo. 9, ilmestymisajasta en tiedä.

Äänestä
  • No jyväskylässä(MEijän käpykylässä)Se ilmesty ainaki jo 7:mältä!!No jaa joissakin kaupungeissa eri aikaan!!

    Äänestä

  • potterfanittaja kirjoitti:

    No jyväskylässä(MEijän käpykylässä)Se ilmesty ainaki jo 7:mältä!!No jaa joissakin kaupungeissa eri aikaan!!

    ...paikoissahan kaupat oli laukastu heti kuin mahdollista, joskus klo: 00.00... elikkä heti sinä päivänä kun sitä on saanut alkaa myymään:)!

    Äänestä

sori, mä unohdin laittaa tohon mun viestiin et monelta sitä ruvettiinn myymään HELSINGISSÄ? kiitos.

Äänestä
  • siis eikö tääl muka oo ketään joka ei oo Helsingistä???? vastatkaa pliide!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ron kirjoitti:

ilmestyikö Harry Potter ja Feeniksin kilta kirja yöllä vai aamulla? ollaan mun kaverin kanssa kinasteltu tästä asiasta jo pitkään!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu