No niin nyt alkaa näyttää hyvältä Joutsan perustuvassa. Johtava sosiaalityöntekijä vaihdettu, asumis- ja hoitopomo ymmärsi lopulta erota ja Hakulinen lähti jo aiemmin eläkkeelle "vapaaehtoisesti". Iso luuta on nyt lakaissut niin kuin Rauski joskus aikanaan veisteli!
Jokohan nyt homma saataisiin kuntoon. Oman "säveltäminen" saa loppua. Ja akat kuriin eri yksiköissä.
Melkoisen sotkun nuo oerusturvan naiset kyllä aikaan saivat!
Jokohan nyt homma saataisiin kuntoon. Oman "säveltäminen" saa loppua. Ja akat kuriin eri yksiköissä.
Melkoisen sotkun nuo oerusturvan naiset kyllä aikaan saivat!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Sotkun tekijät ovat väistyneet, mutta sotku on edelleen jäljellä ja selvittämättä. Siinä sitä siivoamista onkin nykyisellä perusturvajohtajalla. Kuinkahan monta joutuu vielä lähtemään "siivouksen" aikana?
vanhustyön esimies pitää vaihtaa,hän on liian pienellä koulutuksella. Sairaanhoitaja vanhustyön esimieheksi ettei tarvita 2 kpl niinkuin tällähetkellä on. Veronmaksajat ei pysty tätä maksamaan.
Luutahan on siirtänyt ongelmat mattojen alle jo vuosikymmeniä .
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/002f9c2d-1225-4892-8adf-fae45271dc62
muuallakin on ilmeisesti asiantuntijoita