Tallinnan laivan kuolemantapaukset

Tallinnan laivoilla ei ole mitään valvontaa. Alaikäiset pelaa pelejä eikä kukaan puutu. Aikuiset kantaa ravintolassa alaikäisille juomia. Kukaan ei puutu. Ei mitään valvontaa. Ei järjestyksenvalvojia eikä vartijoita. Ei mitään valvontaa. Kai siellä kuolemantapauksia tulee. Seurasin sivusta touhua!
3138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jotain aineita tuli otettua liikaa. Eivät sentään kuolleet omaan oksennukseensa niin kuin moni soittajapoika suuressa maailmassa.
Pelejä voi pelata vain ikärajan ylittäneen lipulla.

Äänestä

Joku laittoi juomiin jotain myrkkyä??

Äänestä
  • Se joku oli kuollut itse eikä juomaan vaan suoneen eikä myrkkyä vaan 'ihanaa ainetta'. Muuten ihan oikein.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tallinnan laivoilla ei ole mitään valvontaa. Alaikäiset pelaa pelejä eikä kukaan puutu. Aikuiset kantaa ravintolassa alaikäisille juomia. Kukaan ei puutu. Ei mitään valvontaa. Ei järjestyksenvalvojia eikä vartijoita. Ei mitään valvontaa. Kai siellä kuolemantapauksia tulee. Seurasin sivusta touhua!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu