Kerroin 3-vuotiaalle pojalleni, että minulla on mahassa vauva. Poika halusi tietää, että minkä kokoinen vauva on, jolloin näytin pojalle viinirypäleitä ja sanoin vauvan olevan sen kokoinen. Silloin poika pelästyi ja sanoi, että " Eihän noin pientä vauvaa voi tänne tuoda koska Bella syö sen". Bella on siis meidän koiramme. Poika helpottui kun sai tietää että vauva kasvaa vielä paljon ja että Bella ei tee vauvalle mitään vaan tulee pitämään vauvasta palhon. Samasn tapaqn kuin Bella tykkäsi omistakin vauvoistaan eli poikasistaan, jotka se sai keväällä.
Vastaukset 1
- Anonyymi
Vauva kylläkin kasvaa/kehittyy kohdussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo2022112Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1591429Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset2271061- 71917
- 58898
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus72831- 47823
- 93777
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt200697Hyvinvointitalo, mitä sanoo Korkein hallinto-oikeus . Mikä on kansalaisten oikeusturva?!
Onpa mielenkiintoisessa vaiheessa Pyhäjärven hyvinvointitalon kohalo; Saako rakentaa, vai eikö? Kaupungin tekninen johta108684