Varasimme 4 lennot Budapestiin ja takaisin , meitä oli 4 henkilöä , sijoitus koneessa ,kaikki erilleen, emme olleet maksaneet vierekkäisistä paikoista mutta vieressämme istui myös 4 henkilön porukka jotka oli sijoitettu samoin hajaalleen. Pidän tätä tahallisena kiusantekona ja tulen huomioimaan tulevilla valinnoillani teidän lentoyhtiönne suhteen, siis hätätilanteissa mahdollista. Ajan kyllä Helsinkiin vaikka ajomatkaa tuleekin 380 km. Tällainen rahastus on HALPAMAISTA.
Harri Antila
Asiakaspalvelu
10
1760
Vastaukset
- Anonyymi
Jos haluaa paikat vierekkäin, kannattaa maksaa. Myöskään esimerkiksi Finnair ei takaa pihtareille vierekkäisiä paikkoja.
- Anonyymi
Lufthansa muuttaa pariskunnan erilleen bisneksessäkin. Siis kotona tehdyn lähtöselvityksen ja jakkaranvalinnan jälkeen. Näin siitä huolimatta bisneksessä oli useampia vapaita paikkoja. Lufthansa - Disconnecting people.
- Anonyymi
Eikös se ole varsinainen A-luokan paikka, jos ei tarvii oman eukon vieressä istua?
Ihan normaalia joillakin yrityksillä. Viime kesänä Volante laittoi meidät erilleen vaikka mun vieressä oli tyhjä paikka. Onneksi Norwegian ei ainakaan vielä ole tuolle linjalle lähtenyt.
- Anonyymi
No onko se nyt valtava katastrofi jos 4 henkilöä ei pääse istumaan vierekkäin 3 tunnin lennolla?
Toki jos on lapsia mukana niin se on eri asia.Mutta käsittääkseni lapset laitetaan automaattisesti istumaan vanhemman viereen jopa halpis yhtiöillä.- Anonyymi
Jotkut vanhemmat näköjään haluavat istua erossa lapsistaan, vähän aika sitten istuin lennolla kaksi alle 10-vuotiasta lasta vieressä, vanhemmat istuivat muutama rivi taaempana vierekkäin. Finnairin lentoemäntä oli aika ihmeissään, kun kysyi minulta mitä lapset juovat ja sanoin ettei minulla ole mitään tekemistä niiden kanssa.
- Anonyymi
no eihän lapsia nyt voi erilleenkään istumaan laittaa se on lainvastaista kun ei tietyn ikäiset lapset saa edes yksin matkustaa ja Ryanairin sivuilla lukee että he ei ota kyytiin alle 16 vuotiaita lapsia ilman huoltajaa
- Anonyymi
Harri Anttilan kommentti on tosi hauska. Naurattaa sen lapsenomaisuus.
- Anonyymi
Minulle tuli mieleen ensimmäisenä Päätalon kirja (ja sehän pitää heti kertoa ) No ennenmuinoin tuli tiilet kappaletavarana rakennuksille. Sitten toimitus siirtyikin ns. letkoihin alustalle.Muurarit tästä marisivat mestari Päätalolle että ennen oli tämäkin paremmin.No mestari otti tiilikärryn hujautti sen tellingille ja kippasi lastin telineelle
ja totesi "nyt tämäkin on niinkuin ennen, eli hajallaan" - Anonyymi
Eikö siellä koneessa olla siksi että lentää paikasta a paikkaan b. Odotteles Ryanair alkaa pian myymään seisojille paikkoja. 5 e/ kun saa pitää jostain kiinni nousujen ja laskujen aikana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.1465297KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa184391Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1743235Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on123121Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1972717Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,872571IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-142137Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella
Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/1841766- 461709
- 731595