Häätöäänestykseen, Jukka, ja Krisu....nimeämisten lisäksi , väkivallalla uhkaaminen syy. Muuten kyllä menee BB auktoriteetti kyllä ihan 👎
Ja joo, en inhoo kumpaakaan, mutta totuus on ok.
Ja myös juoksua pitäisi olla aika paljon luvassa !!!!!
Ja joo, en inhoo kumpaakaan, mutta totuus on ok.
Ja myös juoksua pitäisi olla aika paljon luvassa !!!!!
Vastaukset 16
Vanhimmat
missä krisu on uhkaillut väkivallalla?
Yöllä kun olivat siirtymässä autoon, katso Iltal. Kuvasarja, olisi eskaloitunut pahemmaksi, mutta Ville sai tilanteen rauhoittumaan.
Tilannetta edelsi Jukan ärsyttäminen lattialla makaavaa Krisua, että Krisu oli tuossa kohtaa jo ärsyyntyy....
Autossa myöhemmin ollut joku toinen tilanne, en sitä nähnyt, mutta Jukka siinä uhkaillut ?
Ville on ilmoittanut ettei Kristian kuristanut, mutta riittääkö se, tehty mikä tehty.
Kamalaa nyt Janne Virtanen jää ennen aikoja ilman liksaa, jos talo joudutaan tyhjentämään ennen aikojaan.
Kyllä se pelko pistää kokoustamaan, mitä tehdä antaako lisää viinaa vai pistääkö uhoojat loppukauden juoksemaan ympäri pihaa.
Lapsellista, kuvattiin näiden höttöjen vessaepisodi. Siellä känniset höntöt istuivat likaisella lattialla, eivät tienneet mitä olisi pitänyt tehdä.
Vain noi kaksi äänestykseen, siinä rangaistusta tarpeeksi.
Suoraan vaan ulos ilman mitään äänestyksiä, väkivaltainen käyttäytyminen on ehdottomasti kiellettyä BB -talossa.
Kyllä, olen samaa mieltä !
Sen jälkeen onkin sitten hartaushetket ainoita tapahtumia. Ei kiitos!
Komppaan edellistä!!
ANU ULOS ENSIN JA VIIKON PÄÄSTÄ HELMERI!!
Katsotaan mitä pojat tuumailevat keskenään. Voisivat olla vaikka ilman viinaa viim. viikon tai sitten kunnolla sitä niin nähdään kuka haluaa eniten palkinnolle. 🤪
Ei riitä häätöäänestykseen laitto vaan molemmat ulos.
Häätöäänestykseen laittaminen ei ole mikään rangaistus. Vääristä teoista kuuluu tulla konkreettinen rangaistus, ei rangaistuksen uhka, joka toteutuu satunnaisesti ja muut pääsevät kuin koira veräjästä.
jos heitetään ulos tai laitetaan häätöön niin käyn salla irtisanomaan ruutuplussan.
Tämä on niin tarkoitushakuinen juoni kuin vain voi olla. Kun muuten herra iso-pää-ohjaajan perversiot eivät muuten käy toteen niin juotetaan pojat umpitunneliin ja sitten tungetaan ne pieneen autoon nukkumaan uskonkiihkoilijan ja parin muun hönön kanssa. Lopputulos on nyt nähtävillä.
Kaikkilla oli ollut hauskaa mutta sehän nyt ei käynyt päinsä.
Jos olisi poistettu molemmat niin olisin tilannut ruutu plussan.
Minä ainakin lopetan katsomisen, jos porukkaa pihalle. En ala mitään hartaus/pitsinypläyskerhoa kattomaan! Sinne jäis vaan tylsät.
Juu laittakaa sikarikerho ulos ja Nanu, Ville, Kevin puhumaan henkeviä. Mahtais loputkin katsojat kaikota. Nanuhan saa tehdä, mitä Nanu tahtoo ja äijät pyöriii tuotantoa myöten ympärillä.
En todellakaan äänestä ketään. Nyt yrittävät keksiä äänestyksessä muutosta, että äänestettäisiin sitä, jonka haluaa lähtevän talosta, sekin muutos ilmoitettiin montaa tuntia sen jälkeen, kun selvisi, ketä on häädössä.
Tiedettiin, että ihmiset kerkee äänestää jo toisinkin päin.
Tällä oveluudella kerättiin BBlle rahaa ja kerätään, koska oletetaan, että ihmiset erehtyvät välitsemään äänestyksen väärin.
Kristianin tapauksessa, olisi Ville myös saanut joutua häätöön.
Villen vanhana juoppona olisi pitänyt tajuta kun sammunutta herättelee,
että sillä ei ole ajantajua, eikä muutakaan tajua, kun kiskotaan väkisin ylös.
Oliko Ville niin huonokuntoinen, että ei mitenkään olisi jaksanut Krisua kantaa jonkun muun avustuksella autoon.
Ville jäi siihen vielä puhaltelemaan Krisun naaman eteen puhumatta mistä on kysymys.