Siis, hei, asiantuntijat: Kuinka usein Bahia Fekizistä bussilla pääsee Inglesiin ja sieltä takaisin?
Bussilla Bahiafelitsistä Ingkesiin
Anonyymi
15211
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Mene aina bussin kohdalle sattuessa bussiin kyytiin ja jää perillä pois. Takaisinpäin sama juttu. Tässä asiantuntijan neuvo.
Bahia Felizin pysäkillä on aikataulu.
Katso bussit netistä global gran canaria haulla.
Ainakin bussit 1, 25, 30, 36 ja 90 ajavat sitä kautta.
Eihän aloittajaa kiinnostanut bussien numerot vaan ainoastaan kuinka usein bussit kulkee.
Numeroiden perusteella voi katsoa bussien kulkutiheyden. Aina sitä voi opia uutta kun rohkeasti kommentoi.
Siellä BHI Felizin pysäkillä on noin aikataulut milloinka bussi mahdollisesti on kyseisellä pysäkillä.
Aamupäivällä 30 on usein täynnä jo siinä kohdassa jos lähtee Las Palmasiin.
No just bussien kulkutiheyttä hän kysyi. Hän ei edelleenkään kysynyt bussien numeroita. Hän kysyi kuinka usein Bahiasta pääsee Inglesiin ja sieltä takaisin. Älä vastaa jos et tiedä vastausta.
Tiedän vastauksen erittäin hyvin ja yritän opettaa sitä kysyjällekin. Sinua en yritä opettaa, siihenhän ei edes apukoulu pystynyt.
Bahahengisistä kulkee bussi 30 15 minuutin välein Ingellssiin. Bussi on usein täynnä.
Pitääkö sinne Bayahengiltä mennä asumaan jos kumminkin kaipaat Ingalsin humuun?
No nythän on outo paikka. Bahahengi tai Bayahengi. Missä ne sijaitsevat? Eikä ole tuttu tuo Ingalsikaan.
Olet ensimmäinen joka osasi vastata aloittajan kysymykseen. Sitten vielä se toinen, eli kuinka usein sieltä tulee bussi takaisin?
Ihan yhtä usein. Muuten Inkgesi täyttyisi pikkuhiljaa busseista ja muualla tulisi niistä pulaa.
Entä jos bussit kiertävät saaren ympäri tai keskeltä saarta takaisin felitzin tielle? Entä jos bussit siirretään rekkojen laveteilla takaisin felizin itäpuolelle josta matka taas jatkuu? Bussiliikenne olisikin yksisuuntaista. Oletko tätä mahdollisuutta pohtinut?
Köyhät matkustaa busseilla
Näip jos ei ole taksiin varaa pysykää kotona. Inglesissä on jo tarpeeksi rupusakkia.
Onhan siellä pysäkillä aikataulut, katsoo niistä. Voi häntä kysellä respasta ja pyytää sieltä aikataulun. Taxi muutaman euron inglesiin, takaisin saman verran luulisin.
Vain resupekat ja tuulipuvut matkustaa bussilla. Jos ei varaa taksiin jääkää kotiin. Teikäläiset ovat jo pilanneet Inglesin maineen. Eikö yhtään hävetä