Vielä tehdään kunnon sekundaa..
https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000006284516.html
Lehto group "laatua"
6
311
Vastaukset
- Anonyymi
Ei mitään uutta, joka työmaalla tehdään samalla tavoin.
Ihan sama mikä rakennusyhtiö, olen ollut monilla työmailla ja jokaisesta on vettä tullut ontelolaatoista kun kannakkeita poraillut holviin.
Jos sattuu poraamaan ontelon kohdalle voi vettä tulla useita litroja. - Anonyymi
Lehdon urakoima nk. Kansatalon remontti on vuoden myöhässä. Mitähän sieltä paljastuu.
- Anonyymi
Lehdon jäljiltä päiväkodit, koulut ja muutkin kuntien rakennuttamat rakennukset ovat jo aiheuttaneet käyttäjilleen terveyshaittoja. Oikeasti pitäisi purkaa ja rakentaa uudestaan.
Kyseisten kuntien veromaksajia on kunnolla pissitty silmään. - Anonyymi
No, keskustalaiset pitäjät saavat sitä, mitä ovat tilanneet. Samoin Anne Bernerin Vallila Interior, joka rakennutti latonsa Tuusulaan.
- Anonyymi
Talousohjattu rakentaminen keräsi pitkään sijoitusasiantuntijoiden suisutusta... vaikka rakentamisen laatu oli mitä oli.
- Anonyymi
Ala on siitä erikoinen, että yksi suuren konsultin nimen kirjoittaja saa kuitata hyväksytysti tarkastusinsinöörille vaikka satojen lukutaidottomien asennukset.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 244722
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333543Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543434Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu203350Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1232940Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod282690Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint122361Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1162360MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142175Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S331774