Vielä tehdään kunnon sekundaa..
https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000006284516.html
Lehto group "laatua"
6
344
Vastaukset
- Anonyymi
Ei mitään uutta, joka työmaalla tehdään samalla tavoin.
Ihan sama mikä rakennusyhtiö, olen ollut monilla työmailla ja jokaisesta on vettä tullut ontelolaatoista kun kannakkeita poraillut holviin.
Jos sattuu poraamaan ontelon kohdalle voi vettä tulla useita litroja. - Anonyymi
Lehdon urakoima nk. Kansatalon remontti on vuoden myöhässä. Mitähän sieltä paljastuu.
- Anonyymi
Lehdon jäljiltä päiväkodit, koulut ja muutkin kuntien rakennuttamat rakennukset ovat jo aiheuttaneet käyttäjilleen terveyshaittoja. Oikeasti pitäisi purkaa ja rakentaa uudestaan.
Kyseisten kuntien veromaksajia on kunnolla pissitty silmään. - Anonyymi
No, keskustalaiset pitäjät saavat sitä, mitä ovat tilanneet. Samoin Anne Bernerin Vallila Interior, joka rakennutti latonsa Tuusulaan.
- Anonyymi
Talousohjattu rakentaminen keräsi pitkään sijoitusasiantuntijoiden suisutusta... vaikka rakentamisen laatu oli mitä oli.
- Anonyymi
Ala on siitä erikoinen, että yksi suuren konsultin nimen kirjoittaja saa kuitata hyväksytysti tarkastusinsinöörille vaikka satojen lukutaidottomien asennukset.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit896062KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3395387Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja222717Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512625Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852871912Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1051707- 1141591
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181553seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241474Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1351423