Päätettiin mennä naimisiin siksi

Anonyymi

että miehen exä jättäisi meidät rauhaan. Nyt hän ei päästä lapsiaan meidän häihin, kun lapset ei kuulemma halua nähdä mua. Mies on surulinen kun ei lapset pääse näkemään isänsä onnellisuutta ja tulla osaksi meidän perhettä. Haluaisimme ottaa lapset meille asumaan, sekään ei sovi exälle, kun lapsdet eivät halua. Nyt ei ole kyse exän asioista vaan lapsista. Saisimme lapsilisät meille ja exä maksaisi meille elareita, taloutemmekin koehtuisi. Exä voi mennä töihin ja maksaa omat kulunsa ilman tulosiirtoja, joilla hän elää. Nyt on meidän vuoro.
Häät pidämme siksi että exää kiukuttaisi kun mies jätti hänet, minun onni on hänen katkeruus. Muutoihin kpn helppo olla naimisissa, saisin asua tässä tönsössä loppuelämäni ja jos lapset pääsisi vielä meille siivoomaan ja tekemään kotitöitä niin olisin kuin prinsessa. Mirs haluisi lapset häiihimme, he voisivat olla tarjoilijoita ja siistijöitä meillä, kun ne ovt niin kalliita muutoin ostaa. Voisivat hoitaa myös minun lapsia kun ovat niin pieniä että ovat vahdittavissa. Kätevää olla äitipuoli kun voi sumplia erinäisiä asioita muiden hoidettaviksi ja voi itse shoppailla tai huilaa. On rankkaa olla äitipuoli kun on kasvatettavaa niin paljon ja määrättävää että muut ovat mulle kateellisia, älkää olko ei ole kiva pyörittää toisten lasten elämää.

0

83

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mikä Yllätti

        Kaivatussasi?
        Ikävä
        224
        2265
      2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

        Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
        Kuhmo
        52
        1332
      3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

        Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
        Ikävä
        186
        1167
      4. Se katse...

        Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
        Ikävä
        81
        1006
      5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

        Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
        Ikävä
        56
        891
      6. 76
        875
      7. Muuttaisitko kaivattusi luokse

        heti asumaan? 🛒
        Ikävä
        100
        812
      8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

        kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
        Ikävä
        77
        757
      9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

        Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        360
        741
      10. Onnettomuus

        Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
        Virrat
        40
        731
      Aihe