4 tahti skootteri Helkama sc 2 vm 2008 vianetsintä????

Anonyymi

Talven jälkeen skootteri ei käynnistynyt säilytys kostea varasto. Vaihdettu osia...Kaasari. 2kpl.. Puhdistettu. Puola johto,tulppa,jännitteensäädin,cdi bokseja 7kpl joista 2 samanvuotisia kolari skoottereista kun alkuperäisiä ei enää saa. Vain 2 kiinan rajoittamaton jolla saa käyntiin mutta kierroksia ei ota.. Ei voimaa. Autom.ryyppy toimii. Tulppa ei märkä, eikä musta. Pakoputki on auki,bensat vaihdettu johdot tarkistettu. Ilmanputsarin myös. Variaattori tarkistettu? Voiko jumittaa jos on liian kulunut..... Jos jollakin kokemuksia, niin tiedoista ja vihjeistä kiitollinen olisin.

1

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      miksi siihen on vaihdettu noin paljon osia? onko ne kaikki ollut rikki?kuulostaa omituiselta jos 7 kpl cdi bokseja olisi rikki.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1094
    2. 69
      1024
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      47
      952
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      948
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      895
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      694
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      32
      674
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      587
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      580
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      536
    Aihe