Tuota palstaa jo lyhyeenkin ajan seurattuaan, havaitsee sen, että yllpidon esittämät väitteet poistoista eivät pidä paikkansa, tai sitten ylläpito onkin se todellinen ongelma.
Asialliset viestit, joilla tuon tuhansia kertoja, ja vuosia palstalla häiriköineen viesteihin vastataan, kumotaan ne valheet, vastataan outoihin kysymyksiin parhaan mukaan, ja kun ne osoittavat tuon häirikön valheellisuuden kommenteisseen, poistetaan ne vastaukset. Mikäli asia todellakin olisi niin, että ylläpito jotain tarkistelisi,ja että robotti oppii ylläpidon poistoista - voikin kysyä, millä perusteella ylläpito sitten tekee poistopäätöksensä, joilla tuo robotti sitten oppii toimintansa. Onko kentien rehellisyys ja totuus suomi24-palstoilla söntöjen vastaista ?
Sellaiselta ainakin poistotoiminta saa ne näyttämään, sillä häiriköinnit ja valheet säilyvät palstalla.
https://keskustelu.suomi24.fi/yhteiskunta/politiikka/puolueet/perussuomalaiset
Tämä alla oleva linkki osoittaa ylläpidon valehtelevan !
4
106
Vastaukset
Moi! Voisitko lähettää meille ketjuja, joista mielestäsi on poistettu asiallisia viestejä? Voit lähettää ne palautelomakkeella
Ei jaksa sellaista leikkiä, joskin on todettava, että poistojen suhteen on tullut parannusta, viimeaikoina ei ole niin paljon asiallisa kommentteja poistunut, joskaan ei asiattomiakaan. Mutta siis ei pelkkää negatiivista rutinaa, ja ymmärrän kyllä, palstoja on paljon - voisi kai sanoa, että aivan liikaa rajalliselle määrälle ylläpitäjiä. Ne pitäisi kovalla kädellä ottaa haltuun, ja sitten olisi mahdollista asiallinen ja aiheeseen liittyvä keskustelupalstalla .
- Anonyymi
AdDicte kirjoitti:
Ei jaksa sellaista leikkiä, joskin on todettava, että poistojen suhteen on tullut parannusta, viimeaikoina ei ole niin paljon asiallisa kommentteja poistunut, joskaan ei asiattomiakaan. Mutta siis ei pelkkää negatiivista rutinaa, ja ymmärrän kyllä, palstoja on paljon - voisi kai sanoa, että aivan liikaa rajalliselle määrälle ylläpitäjiä. Ne pitäisi kovalla kädellä ottaa haltuun, ja sitten olisi mahdollista asiallinen ja aiheeseen liittyvä keskustelupalstalla .
Laita esimerkkejä, itseltäni poistettiin yksi ja sama keskustelu ydinvoimapalstalta kahden viikon aikana kolmeen kertaan mutta joka kerta se pyynnöstä palautettiin. Nyt ei enää ole poistunut.
Jos et kerro missä pelleilyä harrastetaan niin ei S24 voi edes teoriassa tehdä mitään asialle. Kun täällä siis melkein kaikki palstat ovat jopo poistatuksen tai trollauksen kohteena. Anonyymi kirjoitti:
Laita esimerkkejä, itseltäni poistettiin yksi ja sama keskustelu ydinvoimapalstalta kahden viikon aikana kolmeen kertaan mutta joka kerta se pyynnöstä palautettiin. Nyt ei enää ole poistunut.
Jos et kerro missä pelleilyä harrastetaan niin ei S24 voi edes teoriassa tehdä mitään asialle. Kun täällä siis melkein kaikki palstat ovat jopo poistatuksen tai trollauksen kohteena.Tämä kun ei ole kokopäivä touhua, en näe aiheelliseksi "kopioida" kommenttejani ja keskusteluja, ja raportoida asioista jatkuvasti ylläpidolle, jonka tehtävä olisi tällaisen palstan ylläpitäjänä saada se toimimaan, eikä ulkoistaa ja mahdollista häiriköille keskustelujen ohjaamista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"
Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä752356Valion maitotehtaalla kapina
Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa512271SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1622055Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää171821Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön881324Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.781174HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363051099Jumalauta! Ukraina hyökkää jo Suomeenkin!
Ukrainan drooneja tullut Suomeen ainakin kolme, ehkä enemmäkin! Syvälle Suomeen! Nyt on klovnipressa hukkapätkä mennyt T3441051- 78985
Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah103972
