Oras juoksuputken vaihto

Anonyymi

Vanhusten juoksuputki kusee joka suuntaan ja minulle jäi aikoinaan ylimääräiseksi juuri sellainen putki. Okei...irrotin vivun ruuviltaan ja sitten alkoi probleemat. Tuo seuraava kaulus ei lähdekkään niin kuin oppaissa sanotaan kiertämällä auki, se onkin kaksiosainen jonka ylempi osa lähtee nostamalla mutta miten se alempi joka on sitä juoksuputkea vasten irtoaa? Ei lähde kiertymään eikä nouse kohdaltaan ylös. Arvostaisivat kovasti ettei tarvitse jesarilla kääriä sitä.

4

1389

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nyt on nähty ettei ainakaan putkimiehet hengaile näillä palstoilla.

      • Anonyymi

        On googlailtu mutta tuollaista hanaa ei ole oppaissa eikä videoissa. Se korkki mikä on käyttövivun alla ei lähde kiertämällä niinkuin noissa videoissa vaan on kaksiosainen ja se ylimmäinen lähtee helposti mutta se toinen ei lähde ehjänä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On googlailtu mutta tuollaista hanaa ei ole oppaissa eikä videoissa. Se korkki mikä on käyttövivun alla ei lähde kiertämällä niinkuin noissa videoissa vaan on kaksiosainen ja se ylimmäinen lähtee helposti mutta se toinen ei lähde ehjänä.

        Siinä alimmaisessa on takana sellainen sellainen pieni kolo josta painamalla jollain "tapilla" ja samalla nostamalla saa sen "toisen" osan irti.

        Videot katsomalla tietäisit jo.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      291
      11073
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      25
      3150
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      78
      3023
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      94
      2721
    5. 89
      2591
    6. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      154
      2291
    7. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      270
      2186
    8. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1471
    9. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1435
    10. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      135
      1350
    Aihe