Kun valoissa rinalle tulee skoda 1,5 ja hybridi camry 218 pyörii skodan jaloissa,harmitaako kerro kokemuksista.haaaaaaaaaaa
miltä tuntuu.
Anonyymi
31<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Siinä meinaa nauruun kuolla kun kääkkä räpylälogo itäautossaan kääkättää. Skeidan moottorikin kääkättää.
Eipä ole tullut nähtyä pyörivää Camrya, mutta ympäri pyörivän Skodan olen nähnyt, samoin Volkkarin ja Bemarin.
Kova on paikka terolle vaikkka kuinka itkee totuus ei muutu skoda 1,5 jättää camry 218 valoissa miltä tuntuu tuhnu terosta.Kerro kokemuksia .haaaaaaaa
Onneksi lapset kasvavat joskus aikuisiksi. Toivottavasti kakarat selviävät kasvuvuosistaan kietomatta autoa liian tiukkaan oman kaulan ympäri.
Kerro miltä tuntuu kun ostitTYKKI TOYOTA CAMRYN sitten tajusit skoda octavia 1,5 jättää sinut valoissa camry 218hv octavia 150hv.Kerro miten paljon harmitaa,ja ero kasvaa kun uusi octavia tulee markinoille .haaaaa.hiiiiiiiiiiiii
Lähden minuuttia aikaisemmin niin kerkeen samaan mitä oculla.
Ei kyllä jätä Skoda Camryä. Siitä pitää empivä ja ämpyilevä DSG huolen. Camryssä tarvi kuin hipaista kaasua niin sähkömoottori lähettää Camryn ääneti kohti auringonlaskua ja Skoda näkyy taustapeilissä kaukana.
Pahalta tuntuu.
Ei jätä Camry Scalaa kiihtyvyydessä vaikka poljet pedaalin tuhnusta lattiasta läpi aika tasaveroisia testien mukaan ovat. tosin Camryssa 70 hv enempi paperilla mutta käytännössä ei juuri suorituskyvyssä eroja..
Isompi ja painavampi tojo
Hevosvoimat Camryssä Japanilaisia kaakkeja niinhän ne on olleet iät ja ajat..
Mutta ne kuitenkin jaksaa laukata toisin kuin saksalaiset konit jotka tahtoo väsähtää..
Ei mitään tunteita koska kiihtyy aivan riittävän hyvin, eikä nopeammalle kiihtyvyydelle ole suomessa yhtään mitään tarvetta.
https://www.youtube.com/watch?v=0Rm8gnQZEuU
Kun peltipoliisen määrät lisääntyvät suomessa ensivuonna vielä lisää. Lisäksi yhä useamman taajaman liikennevalon luona on kamera joka valvoo sekä punaisten valojen noudattamista ja ajonopeuksia. Saa Skoda 1.5 TSI kuski itselleen sakot kaahailusta.
Lähinnä naurattaa tuo 218 hv 8,3s tämä onnistuu vain toyotalta tuhnu mikä tuhnu.
Uusi TM testi Camry 0-100 8.9 sek eli reilusti lupauksia hitaampi.
218 HV TOYOTA CAMTY 0-8,9 SEK KYLLÄ ONTUHNUJENTUHNU1,0 MELKEIN JÄTTÄÄ TUON TUHNUTIMEN TOYOTAN KIHTYVYYS .MILTÄ TUNTUU PYÖRIÄ WAG 1,5 150 8,2 SEK JALOISSA KERRO MILTÄ TUNTUU NÖYYRYYTYS,JA TOYOTAN HAUKKUMINEN.HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.218 8,3SEK HAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Tästä Saksan mallia https://www.youtube.com/watch?v=GpH0w7Kfh2Q
Toyotan ylivoimaisen viiveetön kiihtyvyys on hybridivoimalinjan ansiota.
Juuri näin, kiihtyvyys on jopa viipyilevä ja kuskille hapokas.
Uudessa Yariksessa on vastaavan kokoinen 1,5 l kone kuin Octaviassa ja Toyotassa lisäksi sähköavustus ja tehdas lupaa sille huimat 10,3 sek. kiihtyvyyden ja huiput ihan liikaa jätkälle taka-akselille eli 175km/h.
Näin se kehitys vie autoa taaksepäin oikein huolella.
Kun vierelle tulee räpylä-logolla varustettu itäauto niin pistän Toyotassani hieman pedaalia lattiaa kohti niin itselataavan hybridin voimalinja jättää taakseen fossiilipikkuturpon kääkkineen.
Kääkän suu yleensä siinä vaiheessa alkaa käymään, purkkaako tuo liene pureskelee?
On sulla rikas ja harhainen mielikuvitus.
Pikemminkin sinulla siellä skeidassasi....
Lainasin kerran tutun skoota oktaavia ja sitten tuli mieleen älytön ajatus ja tempaisin liikennevaloista minkä lähtee, hyvin lähti 50 metriä ja sitten tuli kampiakseli moottorin kyljestä läpi, arvatkaa naurettinko me pojat, no ostin tilalle toyotan ja sanoo olevan hyvin tyytyväinen.
Tulee huutonauru kun skeida tulee rinnalle huudattamaan konettaan. Ajattelen että siinä on laaduttomin ruostekasa ja tekniikka saattaa porsia milloin vaan. Painan Toyotaani vähän kaasua ja katson taustapeilistä kun skeida jää valoihin huudattamaan konettaan ja säälien ajattelen skeidakuskin tuskaa kun DSG- loota ei ala vetää. Sitten skeida tulee takana hirveän savun saattamana, kun öljy palaa oikein kunnolla ja seuraavissa valoissa sama homma taas jatkuu, skeida taas rinnalla ja moottorin ääni on kuin pikku mopsin: VÄY VÄY VÄY VÄY.
Tuntuu olevan harmitus terolla suuri kun 1,5 skoda jättää valoissa 2,0 tykki hybridi sport toyotan.8,2 0-100 toyotasta kyse todellinen autobild mitatusti 8,6s 0-100.Vastaavasti skoda autobild mitatusti 8,0s 0-100.Harmittaahan se katella skodan perävaloja koita tero kestää se on tätä päivää.
Miltä teroista tuntuu PYÖRIÄ SKODIEN JALOISSA NOILLA TEHOTTOMILLA KIPPANOILLA.
Ei ole autoilla jalkoja poikaseni. Rauhoituhan nyt.
Voi helevattu, mitä väliä kiihtyykö joku skeida 0.6 sekuntia nopeammin sataseen kuin Toyota. Ei ole mitään merkitystä miten nopeasti auto kiihtyy, kun sillä ei ole liikenteessä mitään merkitystä. Kaikki autot menee sataseen kuitenkin sen verran rivakasti, ettei tarvitse kokoajan kaasupohjassa kaahata. Tuntuu että noi mopolla ajelevat Derbi pojut mesoaa noista kiihtyvyyksistä näillä palstoilla.
Skodisti huomaa kun satasen jälkeen Toyota vetää ohi että vilahtaa.
Skooda ei kiihdy mihinkään ikivanhalla neuvostotekniikalla! Hihiii!!!
1.5 DSG oli viikon ajossa, kaamea kapine, startstoppi vielä ihmettelee ja sahaa, kun tojo on jo risteyksen toisella puolella menossa.