Mitä malleja suosittelette jos pituutta 190cm? Aion siis vasta ajaa A-kortin ja H-D kiinnostaisi eniten. B-kortti ollut jo 15v. Ei tarvi olla mikään suuritehoinen koska tulee ensimmäiseksi pyöräksi, mutta ilmeisesti monet halvemmat/pienempikoneiset myös melko pieniä kokonaisuudessan.
Mitkä mallit voisi olla sellaisia edullisempia, ehkä pienempitehoisia, mutta kooltaan kuitenkin sopivia 190cm pituiselle? Tietäisi vähän mitä lähtee etsimään ettei turhaan katsele liian pieniä.
Harley pitkälle miehelle?
21
707
Vastaukset
- Anonyymi
Osta sähkö hd jos haluat ettei rahnat mee ihan hukkaan , nykyiset myynnissä olevat vanhat ritsat ovat ylihinnoiteltua huttua.
- Anonyymi
He he, vitsi vitsi. V-twin kone on H-Dn sielu ja luonne joka tekee merkistä legendaarisen, sitä mukaan kun bensakoneiden tarjonta vähenee, niiden arvot nousee jyrkästi. Sinä päivänä kun viimeinen uusi bensamalli poistuu myynnistä, käytettyjen bensamallien hinta nousee uuden hinnan tasolle.
Ajakoot viherpiiperöt sähkömopoilla.
- Anonyymi
HD on aina rikki. Osta japsi.
- Anonyymi
Taitaa olla nykyisin joka navetassa hd että arvon nousun voit unohtaa tyystin , paljon noita yritetään myydä kovaan hintaan ettei tulisi niin kovasti itselle takkiin , lähinnä nuo pula-ajan eläneet luulevat vielä jonkin harvinaisuuden omistavansa , todellisia keräilykappaleita ei myyntipalstoilla juuri näy , enempi myyjien omaa hehkutusta !
- Anonyymi
Menet käytettyjä pyöriä myyvään liikkeeseen ja istut päälle. Myyjät osaavat kertoa ominaisuuksista. Kohtuuhintaan vanhempi custom KAWA, Suiza tai Yamaha jopa Guzzi. Ne customit ovat matalakierroksisia koneita, patarautaa ja tehoja on sinulle riittävästi. Menestystä, siitä se lähtee... Pekka T/BMW-YAMAHA-HONDA
- Anonyymi
Hae lähikaupasta polkupyörä, ei oo hd:tä yli 170cm kuskille,
- Anonyymi
Taas persaukiset pätee kaikille riittää pyöriä apupyörä polkupyöristä, sekä kaiken merkkisiin kaksneuvvosiin. ostakee oman mileinen. mihin apurahat ja lompuuki riittää, sekä mikä on oman mieleinen merkki. Turha tääl on pätee ,tien päälle vaan ja menoihin.
- Anonyymi
Monen japskin koko on hd:ta reippaasti isompi , aika pienen olosia mopoja harrikat , käy kokeilemassa niin omasi löytyy , läheltä löytyy ainaskin kawa jossa sama iskunpituus, hydr.venat , 6v- loota , hydr.kytkin , sähkökaasua yms. samaa kun uudemmissa hd:a.
- Anonyymi
Kawatzakilla vain ei ole sellaista statusta, vaan se on yksi monista aasialaista kaksipyöräisiä valmistavista merkeistä. Teknisesti varmasti yhtä hyvä kuin Harley, mutta se on kuitenkin vain Kawatzaki - ei muuta.
- Anonyymi
Alle 1900cc koneella olevaa hd ei kannata ostaa jos meinaat joskus ohittaa esimerkiksi rekan, muissa merkeissä 300cc riittää.
- Anonyymi
Tarvitseeko noin pitkä mies enää noita itsetunnon kohottajia?
- Anonyymi
Mutta kun pili on onnettoman lyhyt ja veltto. Viakra ei auta.
T: alottaja
- Anonyymi
Unohda koko hd.Osta Skooda, sopii sun tyyliin paremmin.
- Anonyymi
Näin on, ja penkin säätö paljon helpompaa.
- Anonyymi
Joku kopterimalli mihin askartelet sinne etuakselille astinlaudat ja vaikka siirtosarjatkin. Se on reteennäköstä ja virtaviivasta kyytiä. Ajoasentoo voit mallata liukurilla että sopiiko selälle
- Anonyymi
Jos vaihtoehtoina Dyna Wide Glide ja Super Glide, usein suositellaa Wide Glideä pitkälle mutta onko Super Glide liian pieni jos pituutta luokkaa 185-190cm?
Super Gliden muotoilu ja jyrkempi etuhaarukan kulma miellyttäisi enemmän.- Anonyymi
Kävisikö Dyna Long Glide? Jos Wide Glide ei käy? TAi FXZRTWEYFKSI?
- Anonyymi
Mummiälestä B-kortilla saa ajaa Harlii-Davisonia. 80n lätkä persiisiin ja menox. Kun eihän se oo mikää oikee motukka vaan lähinnä kai mönkiä?
Rautsikan Kyylä - Anonyymi
hartley taavitson ei tarte 80 lätkää, ei kule yli 75km/h muutenkaan
- Anonyymi
Kyä kulukee. Laitoin HooReen Kuapion pikajunaan, ja ainaskin 130 kulki koko matkan. Ei tartte mulle alkaa.
Rautsikan Kyylä - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyä kulukee. Laitoin HooReen Kuapion pikajunaan, ja ainaskin 130 kulki koko matkan. Ei tartte mulle alkaa.
Rautsikan KyyläVoi perhana. Pulissi vei miun AB-kortin kun tempasin vähä ripeemmin tossa kylärraitilla. Se oli serkun Laatokka kun kulki nelosella jo 120 vaiks en ees yrittäny. Ja oli vähä romilleikii, Kossupullon pualikas pohjilla ja pari kepardii.
No, jussina taas paanalle. Jäi kuiteskin toi AA-kortti, kyä sillä rimputellaan talvi ja kevättä pitkälle. Ja saa A-marketista bonukset ja omistajaalennukset. Ens kesän taas tempastaan, känis tai ei.
Rautsikan Kyylä AAkunniajäsen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1674950Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621565- 121529
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211421Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91163Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.951037Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit42977Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249298925- 153827
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279747