Mitä malleja suosittelette jos pituutta 190cm? Aion siis vasta ajaa A-kortin ja H-D kiinnostaisi eniten. B-kortti ollut jo 15v. Ei tarvi olla mikään suuritehoinen koska tulee ensimmäiseksi pyöräksi, mutta ilmeisesti monet halvemmat/pienempikoneiset myös melko pieniä kokonaisuudessan.
Mitkä mallit voisi olla sellaisia edullisempia, ehkä pienempitehoisia, mutta kooltaan kuitenkin sopivia 190cm pituiselle? Tietäisi vähän mitä lähtee etsimään ettei turhaan katsele liian pieniä.
Harley pitkälle miehelle?
21
492
Vastaukset
- Anonyymi
Osta sähkö hd jos haluat ettei rahnat mee ihan hukkaan , nykyiset myynnissä olevat vanhat ritsat ovat ylihinnoiteltua huttua.
- Anonyymi
He he, vitsi vitsi. V-twin kone on H-Dn sielu ja luonne joka tekee merkistä legendaarisen, sitä mukaan kun bensakoneiden tarjonta vähenee, niiden arvot nousee jyrkästi. Sinä päivänä kun viimeinen uusi bensamalli poistuu myynnistä, käytettyjen bensamallien hinta nousee uuden hinnan tasolle.
Ajakoot viherpiiperöt sähkömopoilla.
- Anonyymi
HD on aina rikki. Osta japsi.
- Anonyymi
Taitaa olla nykyisin joka navetassa hd että arvon nousun voit unohtaa tyystin , paljon noita yritetään myydä kovaan hintaan ettei tulisi niin kovasti itselle takkiin , lähinnä nuo pula-ajan eläneet luulevat vielä jonkin harvinaisuuden omistavansa , todellisia keräilykappaleita ei myyntipalstoilla juuri näy , enempi myyjien omaa hehkutusta !
- Anonyymi
Menet käytettyjä pyöriä myyvään liikkeeseen ja istut päälle. Myyjät osaavat kertoa ominaisuuksista. Kohtuuhintaan vanhempi custom KAWA, Suiza tai Yamaha jopa Guzzi. Ne customit ovat matalakierroksisia koneita, patarautaa ja tehoja on sinulle riittävästi. Menestystä, siitä se lähtee... Pekka T/BMW-YAMAHA-HONDA
- Anonyymi
Hae lähikaupasta polkupyörä, ei oo hd:tä yli 170cm kuskille,
- Anonyymi
Taas persaukiset pätee kaikille riittää pyöriä apupyörä polkupyöristä, sekä kaiken merkkisiin kaksneuvvosiin. ostakee oman mileinen. mihin apurahat ja lompuuki riittää, sekä mikä on oman mieleinen merkki. Turha tääl on pätee ,tien päälle vaan ja menoihin.
- Anonyymi
Monen japskin koko on hd:ta reippaasti isompi , aika pienen olosia mopoja harrikat , käy kokeilemassa niin omasi löytyy , läheltä löytyy ainaskin kawa jossa sama iskunpituus, hydr.venat , 6v- loota , hydr.kytkin , sähkökaasua yms. samaa kun uudemmissa hd:a.
- Anonyymi
Kawatzakilla vain ei ole sellaista statusta, vaan se on yksi monista aasialaista kaksipyöräisiä valmistavista merkeistä. Teknisesti varmasti yhtä hyvä kuin Harley, mutta se on kuitenkin vain Kawatzaki - ei muuta.
- Anonyymi
Alle 1900cc koneella olevaa hd ei kannata ostaa jos meinaat joskus ohittaa esimerkiksi rekan, muissa merkeissä 300cc riittää.
- Anonyymi
Tarvitseeko noin pitkä mies enää noita itsetunnon kohottajia?
- Anonyymi
Mutta kun pili on onnettoman lyhyt ja veltto. Viakra ei auta.
T: alottaja
- Anonyymi
Unohda koko hd.Osta Skooda, sopii sun tyyliin paremmin.
- Anonyymi
Näin on, ja penkin säätö paljon helpompaa.
- Anonyymi
Joku kopterimalli mihin askartelet sinne etuakselille astinlaudat ja vaikka siirtosarjatkin. Se on reteennäköstä ja virtaviivasta kyytiä. Ajoasentoo voit mallata liukurilla että sopiiko selälle
- Anonyymi
Jos vaihtoehtoina Dyna Wide Glide ja Super Glide, usein suositellaa Wide Glideä pitkälle mutta onko Super Glide liian pieni jos pituutta luokkaa 185-190cm?
Super Gliden muotoilu ja jyrkempi etuhaarukan kulma miellyttäisi enemmän.- Anonyymi
Kävisikö Dyna Long Glide? Jos Wide Glide ei käy? TAi FXZRTWEYFKSI?
- Anonyymi
Mummiälestä B-kortilla saa ajaa Harlii-Davisonia. 80n lätkä persiisiin ja menox. Kun eihän se oo mikää oikee motukka vaan lähinnä kai mönkiä?
Rautsikan Kyylä - Anonyymi
hartley taavitson ei tarte 80 lätkää, ei kule yli 75km/h muutenkaan
- Anonyymi
Kyä kulukee. Laitoin HooReen Kuapion pikajunaan, ja ainaskin 130 kulki koko matkan. Ei tartte mulle alkaa.
Rautsikan Kyylä - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyä kulukee. Laitoin HooReen Kuapion pikajunaan, ja ainaskin 130 kulki koko matkan. Ei tartte mulle alkaa.
Rautsikan KyyläVoi perhana. Pulissi vei miun AB-kortin kun tempasin vähä ripeemmin tossa kylärraitilla. Se oli serkun Laatokka kun kulki nelosella jo 120 vaiks en ees yrittäny. Ja oli vähä romilleikii, Kossupullon pualikas pohjilla ja pari kepardii.
No, jussina taas paanalle. Jäi kuiteskin toi AA-kortti, kyä sillä rimputellaan talvi ja kevättä pitkälle. Ja saa A-marketista bonukset ja omistajaalennukset. Ens kesän taas tempastaan, känis tai ei.
Rautsikan Kyylä AAkunniajäsen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli204415Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm103214Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle403107IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm452423Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista
Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas811216- 791089
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.2421058- 561054
Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.
Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul3681029Alex ja Sanna taas Bilderberg-kokoukseen
Kansainvälinen parivaljakkomme on taas yhdessä siellä missä tapahtuu. https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/09eda060-635e140902