Mitä mieltä radio rock:sta

Anonyymi

Itse usein tätä kanavaa kuuntelevana saa pettyä kyllä siihen musiikki tarjontaan.
Paljon hyvääkin musaa soitetaan mutta sitten tulee sellaista musiikki minkä ei uskoisi kuuluvan rock genreen mitenkään, tulee mieleen että nyt miehet hame päälle ja päivätansseille musiikkia.

Täällä palaute on luettavissa pitkän aikaa, toivotaan korjausta musiikki tarjontaan, joutuu vaihtaa kanavaa aika usein mikä ei kai ole haluttu saavutus.

11

54

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ärsyttää voi joku ramstain saksanpaskaa, tosi typerän kuulosta musaa ja tätäkin tulee monta kertaa päivässä

      • Anonyymi

        Olen samaa mieltä ja minäkin olen Savon linnasta.


    • Anonyymi

      Ap:n viestiin, mikä pulma että mies pukeutuu hameeseen, terv heteromies. Ei se ole sulta pois.

    • Anonyymi

      Jos Suomessa on Radio Rock-niminen radiokanava, niin luulisi sen olevan parempikin. Soittolista umpitylsä. Ruotsista löytyy parempia vaihtoehtoja.

      Radio Helsinkikin tarjoilee parempaa rokkia, vaikka välillä tulee paljon muutakin. Mieluummin vaikka jatsia biisin verran, kuin sitä samaa Metallicaa.

    • Anonyymi

      Enpä tiedä kun en ole ikinä kanavaa kuunnellut.
      Mikä on taajuus ?

      • Anonyymi

        Oulussa 88.8 FM.


    • Anonyymi

      Kuuntelen aamuja , ne on parhaat muuten päivällä tulee konservatiivisempaa oikeisto pulinaa sen Jone Nikulan suusta eli rock on kaukana tanssii tähtien kanssa miehestä , lienee kustapäässä aikamoisesti ja paskaa sama koskee ystäviänsä esim, jussi69 miksi noin epäselvän ilmaisun tyyppi on radiossa ja samaa populistioikeistoa,,,,,
      Jussi Lampi ok.

    • Anonyymi

      Nikulan takia en puljua paljoa viitsi kuunnella, noloa kun 50 vuotias uhoaa kuin murrosikäinen teini. Vaikuttaa siltä että hänelle on jäänyt joskus 80-luvulla traumat jostain kristillisestä yhteisöstä joka on asettunut poikkiteloin hänen mielimusiikkiaan vastaan, "Kukaan ei vie minun Number of The Beast LP:tä!", poikkaraukka on kokenut kristillisyyden uhaksi, varmasti jättänyt mieheen syvät arvet.

      Mutta ajat muuttuvat ja kun on ikää jo 50 vuotta niin voisi antaa jo olla, tuollainen antikristillisyys tuottaa vain myötähäpeää kun sitä harjoittaa tuossa iässä. Murrosikään luonnollisesti kuuluu että haastaa auktoriteetteja ja myös hieman kapinoikin mutta Jonella se on jatkunut jo kymmeniä vuosia, normaalitapaukset kasvavat tuosta jo ulos parikymppisiksi tultuaan.

      • Anonyymi

        Olet aika pelle, jos kuunteluvalikoimaasi on joskus kuulunut tämä Radio Rosk!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olet aika pelle, jos kuunteluvalikoimaasi on joskus kuulunut tämä Radio Rosk!

        Kuinka monta kertaa tuossa YLE PUHE kanavan ohjelmassa haastateltava sanoi haastattelun aikana "niinku tootaa niinku tota"


    • Anonyymi

      Ihan paska! Jatkuvasti samat kipaleet.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      16
      457
    2. Näytät kivalta kun nukut

      *zoomaa palohälyttimen kameraa*
      Ikävä
      10
      412
    3. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      16
      347
    4. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      3
      341
    5. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      13
      206
    6. Hyvää yötä

      Janne niminen mies🥰
      Ikävä
      1
      103
    7. 0
      90
    8. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      0
      90
    9. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      3
      67
    10. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      1
      61
    Aihe