Harvinaisen huono Sfc alue. Epäsiisti ja muutenkin jopa yllättävän sisäänlämpeävä. Verrattavissa Kuopion Alataloon.
Sfc Lintulahti Äänekoski
8
473
Vastaukset
- Anonyymi
Olen samaa mieltä että alue on muuttunut huonoksi.
- Anonyymi
Näin se vaan on todella useasti että ennen hyvä alue, muuttuu huonoksi. Hyviä esimerkkejä ovat Nokian Viinikanniemi ja Ämmänsaaren Kiantajärvi.
- Anonyymi
Lintulahti oli meillä ennen aina yöpymispaikkana kun tultiin Lapista kotiinpäin, mutta nykyisin ei olla siellä enää käyty ja se on varmastikkin hyvä niin.
- Anonyymi
On tainnut Lintulahdenkin pilata ne vakkari jäärät jotka sitä vuosikaudet on majapaikkanaan pitäneet ja vaunut seisoo siellä kesät talvet samoilla paikoilla ja piiri pieni pyörii niin ettei uusia tahdo enää mahtua ku hätäseen yön yli...…
Vähän tuohon suuntaan on pikkulinnut laulelleet.- Anonyymi
Ja korkeimpana päällepäsmärinä ent paperi Ahonen
- Anonyymi
Keski-Suomesta ei taida kyllä löytyä yhtään hyvää Sfc aluetta. Hietasaarellakin nykyään kausipaikkalaiset saavat ne parhaat paikat.
- Anonyymi
Useat Sfc alueet ovat umpi surkeita ja helvetin sisäänlämpeäviä. Toki mukana on myös helmiä kuten Kattivankkuri. Lintulahti, Alatalo ja Saloranta on niitä huonompia.
- Anonyymi
Saloranassa olemme saaneet vain hyvää palvelua, eikä yhtään sis.lämpenevä. t. Mellu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2303272Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3552933Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,141957Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.781836Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e601748Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591642MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,121483- 1221446
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4621360Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171330