Miten meni? Minusta koe oli vaikea ja erikoinen. Etiikkaosio ihmetytti kaikenkaikkiaan ja enkku oli tosi vaikea.
Amk pääsykoe
4
1418
Vastaukset
- Anonyymi
Matikka helppo. Äikässä liian vähän aikaa, enkku liian vaikea, ongelmanratkasu/päättely ihan ok. Eettinen osio täys farssi
- Anonyymi
Huonosti meni. En nää mitään syytä miksi pääsisin kouluun. Matikka oli mielestäni vaikein. Muutama matikantehtävä oli helppo, loppuja en osannut laskea ollenkaan. Äidinkielessä loppui aika kesken, ehdin vastata ainoastaan kahteen osioon ja niissäkin piti arvailla. Englannissa olen mielestäni hyvä, mutta sanasto oli niin vaikeaa etten tiedä saanko yhtä ainuttakaan pistettä siitä osiosta. Ongelmanratkaisut/päättelyt olivat osa helppoja. Etiikka oli todellakin farssi! Joukossahan oli myös testikysymyksiä. Tuntuu että koko etiikkaosio olisi ollut pelkkä testi.
- Anonyymi
Omg kiitos munkiin mielestä matikka oli vaikea, en ymmärtää miten kaikki sano helpoksi! Etiikka oli nauratava ku en ymmärtänyt mitään!
- Anonyymi
Omasta mielestäni etiikan osio ei ollut sinällään vaikea, mutta tehtävän anto oli kehnosti selitetty ja muutenkin vastauksissa oli paljon tulkintaeroja. Itse luulin ennen koetta että pärjään englannin kielen osiossa parhaiten mutta kävikin päinvastoin. Muutenkin torstaina iskenyt flunssa verotti paljon perjantain pääsykokeessa itseäni. Normaalisti mulla ei ole mitään ongelmia esim. luetun ymmärtämisessä, mutta tuntui etten jaksanut keskittyä täysillä. Parhaani yritin, en tiedä riittääkö se. Olen kuullut monelta muultakin tuosta ajan loppumisesta kesken.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1114639Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1734395Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.951759- 4031671
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331433Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61119Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3541116- 67989
- 58984
- 92948