Kimmo ja Krisu ehdottivat että laskettu määrä pyöristettäisiin ylöspäin, jotta 32 dinon marginaaliin päästäisiin.
Heidän perustelunsa oli se että joitain dinoja oli jäänyt kuitenkin näkemättä ja laskematta esimerkiksi televisiossa tai ulkona pihalla kun heidän piti särkeä dinopinatoja, jolloin laskemisen tulos tulee olemaan alle oikean määrän. Joten puolen lisääminen saatuun laskutulokseen voisi pitää tuloksen marginaalissa ja viikkotehtävä onnistuisi.
No miten kävi kun perusteltu idea kerrottiin VIllelle? Hän kaikessa jumalan tarjoamassa viisaudessaan TIESI ettei tulosta kannata nostaa ylöspäin, kun tulokset on pyöristetty ylöspäin jo.
Krisu ja Kimmo protestoivat ja sanoivat että kaikki olohuoneessa ja muissa huoneissa on jo laskettu ja oikea tulos saatu niistä, mutta television tai pihan pinatojen tuloksia ei ole pyöristetty ylöspäin. Mutta tämä ei tietenkään herra kaikkitietävälle jeesukselle sopinut.
No, mites kävi?
Viikkotehtävä jäi 3 dinon päähän oikeasta tuloksesta! Jos olisi tehty niinkuin Kimmo ja Krisu sanoivat, olisi viikkotehtävä mennyt läpi! Että sellaista viisautta Villellä jälleen kerran!
Ville pilasi viikkotehtävän
Anonyymi
2
105
Vastaukset
- Anonyymi
Ja taas Villeä mustamaalataan. Ei se noin mennyt. Siinä oli muutkin samaa mieltä kuin Ville, tekivät sitten yhteisymmärryksessä korotuksen. Satuin tämän katsomaan 24/7
- Anonyymi
Älä valehtele. Luuletko että minä katsoin tämän jostain koosteesta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p957287Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3576368Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite583713Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293449Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1921941Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os171648- 601383
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181376Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11280Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11257