Työministeri Harakka (SDP) hiiltyi keskiviikkona malmilaisille Viikissä. Raivon partaalla oleva ministeri oli ilmeisesti ärtynyt Malmin lentokentän saamasta valtaisasta kansansuosiosta. Kerrassaan kummallista käytöstä.
Työministeri Harakan uhkaava käytös
9
121
Vastaukset
- Anonyymi
"Valtaisaa" (vitsi vitsi) alle 2% Stadilaisista kannattaa netissä korpikentän säilyttämistä .
Raivon partaalla näyttäs olevan virkistyspörrääjät jota lähtevät vuoden loppuun mennessä muille korpikentille saastuttamaan.- Anonyymi
Niinhän sitä luullaan... Jos asia kerran on näin, kansanäänestys voidaan siis järjestää, tulos on murskavoitto rakentamiselle. Vai... mitä politokot oikein pelkäävät?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinhän sitä luullaan... Jos asia kerran on näin, kansanäänestys voidaan siis järjestää, tulos on murskavoitto rakentamiselle. Vai... mitä politokot oikein pelkäävät?
Rakennettaisi vaikka tulos olisi toisinpäin. On vain neuvoa antava. Näitä "neuvoja" on saatu jo tarpeeksi. Loppuu kuin kanan lento ,siinä aitaa kaatuu kun rakentamista kannattavat pääsevät asialle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rakennettaisi vaikka tulos olisi toisinpäin. On vain neuvoa antava. Näitä "neuvoja" on saatu jo tarpeeksi. Loppuu kuin kanan lento ,siinä aitaa kaatuu kun rakentamista kannattavat pääsevät asialle.
On se kumma kun ei demokratia toimi. No en ihmettele kun elämme vasenmistolaisessa diktatuurissa ellen sanoisi. Suksikaa suolle niitten talojenne kanssa ja kuunnelkaa kerrankin kansan mielipidettä.
- Anonyymi
Tukholmassa aikoinaan oli tarkoitus lopettaa Arlandan lentokenttä kun Arlanda airport valmistui. Sweduilla oli järki mukana, Arlanda jäi, noin 10 minuutin matka kentältä kaupungin keskustaan.
Toimii monille, liiketoiminta, sairaskuljetukset, lääkekuljetukset.....suuntaan jos toiseen.
Maata riittää, miksi moka mitä Ruotsissa ei tehty?- Anonyymi
Ruotsi ei ole ainoa esimerkki järkevästä ilmailumyönteisestä toiminnasta. Lähes jokaisesta Eurooppalaisesta pääkaupungista löytyy citykenttä https://www.malmiairport.fi/ukk/#4
- Anonyymi
Lentokoneet pois Malmilta on ainoa oikea tie. Alue on saatava laajemmin ihmisten käyttöön eikä varata pelkästään eliittiporukan harrastealueeksi.
- Anonyymi
Malmilaiset eivät ole eliittiä vaan kerrassaan nöyrää sakkia. Malmi tarjoa elämyksiä ja arkistakin virkistystä jokaiselle.
Tervetuloa vaikka kahville lentokenttäkahvioon!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell3367412Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss774769- 2083225
Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243117- 762016
- 1531896
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2201841Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1661597Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1201558- 891478