Onko mitään hyvää ja halpaa 3d-tulostinta jonka voi tilata euroopan maista jotta ei tarvitse maksaa tullia?
Hyvä ja halpa 3d-tulostin.
9
1341
Vastaukset
- Anonyymi
Ebayssa näytti olevan jo n. 100 € hintaluokassa 3D tulostimia tilattavissa mm. Tshekistä, Espanjasta ja Saksasta.
- Anonyymi
Halpa ja hyvä eivät yleensä kohtaa samassa laitteessa.
- Anonyymi
Onkohan vankiloissa tuollaisia? Että voisi vangit tulostella asejäljitelmiä mustasta muovista?
- Anonyymi
Leikkikalujaka siellä tuskin tarvitaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Leikkikalujaka siellä tuskin tarvitaan.
Onhan pakoaseita oikeastikin saippuasta koverrettu ja kenkälankilla mustattu? Vai onko vain legendaa?
- Anonyymi
Täällä kyllä keskustelu lähtee karkaamaan uriltaan.
Mut oliko kellään mitään suositusta hyvästä 3d tulostimesta?
Luin muute että 3d-tulostimella voi tehdä myös kasvomaskeja ja muita apuvälineitä koronaviruksen taltuttamiseeen. Täällä suomeksi asiasta:
https://sasmox.fi/yllattavia-tapoja-joilla-3d-tulostus-auttaa-ihmisia-ratkomaan-ongelmia/
ja täällä englanniksi: https://www.forbes.com/sites/amyfeldman/2020/03/19/talking-with-the-italian-engineers-who-3d-printed-respirator-parts-for-hospitals-with-coronavirus-patients-for-free/
Aika hienoa kyllä kuinka ihmiset käyttävät mielikuvitusta ja teknologiaa tällä tavalla hyvään tarkoitukseen.
Eli vinkkejä tulemaan vaan kiitos. Ite kokeilisin ihan ensiksi printata moccamasteriin uuden suodatinsuppilon, kun vanha lohkesi pudotessa lattialle.
Kiitos!- Anonyymi
Vähän myöhässä DD. Ootko jo kerenny tulostimen ostaa? Mutta halpa ja hyvä olisi ender 3.
- Anonyymi
Windows on hankala tapaus 3D tulostimien kanssa.
- Anonyymi
Eihän sellaisia lämpöjä kestä, kahvisi vain maistuisi pahalta.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1326263Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto655182SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun744315SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023874Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143665Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213240SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522566Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352539Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1002326Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat692266