Uusi HP läppäri heti rikki

Päivitin windows 10 ja se hajos välittömästi. On toi windows 10 kyllä surkee esitys, jos koneen pitäisi toimia, ei kannata valita windowsta.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Surkee on...

Äänestä

Laitoin Ubuntun ja se korjasi koneen vastaavassa tilanteessa!

Äänestä
  • Ubuntu onkin toimiva ja hyvä!

    Äänestä

Muistin juuri Heh. Eikös windows 10 ole joku intialainen kurttaus. Ainakin intiassa lapsityövoimalla koodattu ja se selittää sen bugisuuden.

Äänestä

Laita Ubuntu, se korjaa koneen!

Äänestä

Minulle kävi aivan samoin kuin aloittajalle.

Äänestä

ubuntu korjaa kaikki viat ja herättää kuolleen koneen henkiin.

Äänestä
  • Ainakin solmussa olevan windowsin jäljiltä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ainakin solmussa olevan windowsin jäljiltä.

    Toki jos w10 on kerinnyt halkaiseen pioksen ja hitsaan prossun, se tuskin korjaa!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Toki jos w10 on kerinnyt halkaiseen pioksen ja hitsaan prossun, se tuskin korjaa!

    Takuusen ja emolevyn vaaihto jos sillain w10 pisteli.

    Äänestä

Paljon on ser-jätteessä windowskoneita.

Äänestä

laitoin tahmeasti toimivaan linuxkoeeseen windowsin ja koneeseen tuli nopeutta 100 kertaisesti lisää.

Äänestä

Asennan nyt Ubuntua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Päivitin windows 10 ja se hajos välittömästi. On toi windows 10 kyllä surkee esitys, jos koneen pitäisi toimia, ei kannata valita windowsta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu