vituttaa terrierit

Anonyymi

Vituttaa oikeestaa kaikki pikku terrierin koiraset. Haukkuu ja räksyttää viimestä päivää ohi mennessä aina.

13

372

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No ompa sulla pinna kireä.Tuskin johtuu vaan terriereistä, eihän niitä missään kokokoajan vastaan tule!
      Mulla on koira, ja monet pikkukoirat haukkuu sitä ohituksissa.Ei haittaa yhtään.Voin kuvitella, et häiritsevintä se on omistajille, hehän on jatkuvasti siellä missä haukkuvat koiransakin.
      Eikä terierit edes aina ohituksissakaan hauku, pienet pystykorvat haukkuu paljon enemmän.
      Mut ei ihme, nehän on varoittavia vahtikoiria, haukullaan varoittavat muista liikkujista.

      Jos haukku häiritsee, kierrä koirat kauempaa, tai hommaa kuulokkeet ja kuuntele musiikkia.Helppoa ongelman ratkaisua, olehyvä😁

      • Anonyymi

        " eihän niitä missään kokokoajan vastaan tule!"

        Helsingin kantakaupungissa vartin välein


      • Anonyymi

        "nehän on varoittavia vahtikoiria, haukullaan varoittavat muista liikkujista."

        Tällainen koira ei sovi kaupunkiympäristöön, jossa muita tielläliikkujia on käytännössä jatkuvasti. En ihan ymmärrä, miksi muista liikkujista pitäisi ylipäätään varoittaa. Lääkärin määräämät opaskoirat ovat erikseen.


      • Anonyymi

        "Jos haukku häiritsee, kierrä koirat kauempaa, tai hommaa kuulokkeet ja kuuntele musiikkia."

        Ei kenelläkään ole velvollisuutta varautua erinäisiä asioita harrastavien harrastuksellaan tuottamiin häiriöihin.

        Se menee niin päin että mitä hyvänsä asiaa harrastavan kuuluu huolehtia siitä että harrastus ei haittaa harrastuksen ulkopuolisia ihmisiä.

        Monissa asioissa se pelaakin hienosti, ei esimerkiksi ole koskaan tarvinnut väistellä ratsastajia jalkakäytävillä. Koiraharrastuksen kanssa, ikävä kyllä, tahtoo olla asiat huonommin.


      • Anonyymi

        Oikein. Ei ole tullut terrieriä vastaan pitkään aikaan. Koirat haukkuu ja karavaani kulkee...


    • Anonyymi

      No kyl se pinna kiristyy kun kuuntelee sitä räksytystä ja miten ne muka varottaa muista liikkujista. Haukkuvat varmaan kun omistajan kanssa on niin huono olla?!

    • Anonyymi

      Mä räksytän niille takas samalla äänellä. Hahha oikeesti ne hämmentyy täysin, vaikenee heti ja kattoo vaan että toi haukkuu kovempaa kuin mä ja on noin paljon isompikin. Kantsii kokeilla! Ja ennenkuin joku alkaa inttämään että ei pidä paikkaansa, niin kyllä pitää. Syytä en tiedä, voihan myös ola että ne pelästyy, mutta ainakin ne vaikenee heti.

    • Anonyymi

      Tuntuu kyllä että jokaikinen pikkukoira räkyttää vastaantullessa, vituttaa kosmisesti kun oma iso koira hermostuu noihin räkyttäjiin ja antaa takaisin, sitten nää idiootit jää vielä niiden pikkukoirien kanssa seisomaan siihen tilanteeseen kun voisi jatkaa vaan matkaa ohi, niin joudun yksin raahaamaan isoa koiraa pois tilanteesta ja hoitamaan ohituksen yksin. Oma koira ei koskaan hauku muille ja ohitukset menisivät leppoisasti jos vastaantuleva ei alottaisi tuota provoräkytystään. Veikkaan että noi pikkukoirien omistajat kohtelee niitä kuin kissoja ja koulutus jäänyt puolitiehen, ne ku on vielä niin pieniä ettei niiden veto/riekkuminen tunnu hihnassa ollenkaan, senkus vetelee vaan koiraa mihin haluaa. Ja eiköhän noilla ole myös johtajuusongelmaa eli koira pitää itseään pomona lenkeillä ja tekee omat päätökset muiden tullessa vastaan, eli remmirähjää.

    • Anonyymi

      No, se on sinun ongelma. Koirat haukkuu. Meidän ihana ja upea terrieri haukkuu myös joskus pihalla ja aiheesta. Joten menehän vähän sivumalta, kun se ei taida pitää sinusta, kun et tykkää siitä. Voi, että kun joku haukkuu. Kukahan täällä haukkuu. Hau hau sulle.

    • Anonyymi

      Terrierit tajuaa idiootit ja haukkuu niitä...

    • Anonyymi

      Meidän terrieri voi haukkua ja välillä taas sitten ei, mutta se ei kyllä haittaa sinua ja ei kuulu sinulle pätkän vertaa. Koita ymmärtää muuta kuin itseäsikin. Itse haukut nyt, joten en ihmettele vaikka terrieri sinut myös haukkuu.

      • Anonyymi

        Juu,kertoo ihmisistä paljon,opettaa karttamaan ongelmatapauksia.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      393
      988
    2. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      885
    3. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      272
      827
    4. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      74
      727
    5. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      82
      726
    6. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      71
      691
    7. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      645
    8. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      37
      636
    9. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      609
    10. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      44
      607
    Aihe